Звіробій і його корисні властивості — чи можливо чудо?

Звіробій давно використовується в народній медицині, але порівняно недавно лікарі почали говорити про його можливу шкоду, зокрема, про його взаємодії з деякими медичними препаратами. Наприклад, було виявлено його взаємодія з індинавіром, інгібітором протеази, використовуваним для терапії пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. При одночасному застосуванні цих ліків і звіробою концентрація індинавіру в плазмі в крові поступово зменшується.

Крім того, звіробій може знижувати ефективність ліків, які використовують для лікування хвороб серця, депресії, судом, та деяких різновидів раку, а також для запобігання відторгнення трансплантатів. Таким же чином звіробій може взаємодіяти з оральними контрацептивами.

Якщо ви приймаєте якісь інші препарати, обов’язково порадьтеся з лікарем, перш ніж використовувати звіробій.

Світлочутливість

Це рідкісна реакція, яка виникає, коли люди приймають звіробій у великих дозах протягом тривалого часу. Особливо схильні світлочутливості люди зі світлою шкірою, але вона може розвинутися навіть у людей зі смаглявою шкірою. Під великими дозами зазвичай слід розуміти прийом настоянки звіробою в кількості, що значно перевищує рекомендовану.

Іноді звіробій може робити людину більш схильним до розвитку катаракти. Звіробій не слід використовувати тим, хто проходить світлолікування від сезонних афективних розладів.

Звіробій і рецептурні антидепресанти

Іноді звіробій рекомендують почати приймати після закінчення курсу лікування такими препаратами, як Прозак, Золофт, еффексор і інші інгібітори МАО. Вони виводяться з організму приблизно протягом 5 тижнів, і приблизно стільки ж часу проходить, перш ніж починає діяти звіробій. Вважається, що таким чином пацієнту легше завершити курс лікування антидепресантами — відмова від них станеться набагато більш м’яко, ніж зазвичай, і ризик рецидиву депресії буде досить низький.

Ефективність

Препарати зі звіробоєм широко рекламуються як майже чудодійні засоби від багатьох хвороб — зрештою, виробники найбільше зацікавлені в свого прибутку. За якістю безрецептурних харчових добавок, на жаль, стежать далеко не так суворо, як за якістю ліків. Дослідження ефективності цих препаратів дають дуже суперечливі результати, тому не рекомендується самостійно приймати рішення полікуватися звіробоєм. Поговоріть з лікарем, щоб він допоміг вам вибрати препарат, який дійсно працює. Навіть якщо ви збираєтеся просто пити чай із звіробою, потрібно заздалегідь порадитися з фахівцем. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій лікаря, приймаючи звіробій.

Вищесказане не повинно вас налякати, а тільки закликати до обережності. Трави вже давно не вважаються абсолютно безпечними легкими засобами, які можна приймати в необмежених кількостях. Так само і звіробій — чудове і сильне природне ліки, які допоможуть вам, але тільки якщо використовувати його правильно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.