Звідки беруться соплі?

v Відео — «Звідки беруться соплі»

Застуда, як відомо, може спіткати людину і взимку, і влітку. У більшості людей вона супроводжується таким симптомом, як соплі. Що це таке, і звідки беруться соплі?

Звідки беруться соплі, і що це таке

Звернемося за роз’ясненнями до медичних джерел. Лікарі пояснюють, що соплі представляють із себе якусь слиз, яка береться з дихальної системи, слиз виробляється прямо в носовій порожнині. Виходить, що соплі беруться в носі прямо з носової порожнини, а не з горла або мозку, як припускають маленькі діти.

Хочемо попередити і спростувати ще один міф про те, що соплі є чимось дуже шкідливим. Звичайно, неприємно, коли течуть соплі, але ми самі винні, що упустили своє здоров’я і застудилися. А наш організм намагається якомога краще захистити себе, тому виробляє соплі. Соплі потрібні людині для того, щоб уникнути зневоднення дихальних шляхів і легенів. Ще одним доказом на користь того, що соплі не представляють із себе нічого шкідливого, є склад сопель. У них присутні вода, сіль, клітини, білок. Розглянемо білки у складі сопель. Муцин здатний поглинати багато вологи, тобто соплі стають густими. Інші білки захищають легені і дихальні шляхи від вірусів і бактерій.

А тепер, кому цікаво, подивимося, звідки беруться соплі в носі, докладніше. У носовій порожнині є слизові оболонки, ними ж і виробляється така слиз, як соплі. Обсяг соплів виходить за рахунок того ж білка муцину, про який ми писали вище. Тільки уявіть собі, взаємодіючи з вологою, муцин може збільшити соплі в 600 разів! Ось чому при застуді буває стільки соплів. А тепер згадайте, коли ви плачете, у вас з’являються соплі, навіть якщо ви здорові … Справа в тому, що сльози потрапляють в ніс, тобто утворюють там вологу.

Тільки у здорової людини в добу, як правило, виробляється від 200 до 70 мл сопель, що вже говорити хворому. А коли людина починає хворіти, муцину автоматично виробляється більше, щоб захистити організм від вірусів.

Звідки беруться соплі і як від них позбавитися

  • сякання — найвірніший спосіб зменшити кількість сопель. Хтось соромиться, а хтось просто звик дихати ротом. Але повірте, висякавшись кількість сопель поступово знижуватиметься.
  • Соплі будуть виходити легше, якщо скористатися зволожувачем, тобто зробити вологість повітря вище норми.
  • Ну, і звичайно, лікарські препарати, якими користується величезна кількість людей, — це протівозастойное ліки та антигістамінні.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.