Звідки береться пил?

v Відео — «Звідки береться пил»

Пил. Вічна проблема домогосподарок, та й не тільки одних домогосподарок. Часом здається, що пил абсолютно не піддається усуненню. Але сьогодні ми поговоримо не стільки про її усунення, а скільки про її походження. Отже:

Звідки береться пил?

Щорічно, на нашу країну осідають десятки мільйонів тонн пилу. 70% відсотків всієї пилу утворюється природою, інші 30% людиною. Якщо говорити про частку людини, то це в основному згорілі частинки нафти, газів, вугілля і дерева. Тобто відходи мінерального палива. Найістотніше джерело пилу на Землі — це її грунт. Вітер видуває величезна кількість частинок грунту, які піднімаються високо в небо і переносяться на багато тисяч кілометрів.

Друге місце в першості виробництва пилу займають солі морів і океанів. В атмосферу потрапляють найдрібніші крапельки води, які утворюються з бульбашок, що піднімаються з дна океану. Краплі миттєво зникають, а кристалики солей залишаються в повітрі.

Ще один значний джерело пилу — це вулкани і великі лісові пожежі. Говорячи про вулкани, слід зауважити, що ми маємо на увазі не тільки вулкани активні, а й курящиеся, тобто знаходяться в неактивному стані. Як відомо, величезна кількість вулканів щороку викидають сотні тисяч тонн пилу в атмосферу. Вся ця «краса» разом з вітром прилітає в наш затишний містечко і осідає на нашому шафі. Ось звідки береться пил в нашій квартирі. Так що не варто дивуватися, що ваша пил може містити частки вулкана, що знаходиться десь в Африці. Наприклад, вулкан Сукарадзіма (Японія) кожен рік викидає в атмосферу до 14 мільйонів тонн пилу.

Ну і звичайно пустелі — ще один багатюще джерело пилу нашої планети. Щорічно, пустеля Сахара постачає гори Центральної Америки кількістю пилу від 60 до 200 мільйонів тонн. Ця ж пил осідає в Росії, Англії та Австралії.

Що ще є в складі пилу? Всього, напевно, і не перелічити. У пилу є і залишки космічних тіл після метеоритних дощів, і квітковий пилок, грибки, суперечки, шерсть тварин і волосся людей, гумова пил згорілих шин, волокна тканин і багато багато іншого. Це все постійно знаходиться в русі і проникає в наші квартири.

І ще один незамінний атрибут пилу — це пилові кліщі, які мешкають в кожній квартирі. Пилові кліщі — це мікроскопічні живі організми, які харчуються і живуть в пилу. Їх різноманіття налічує до 50 видів. Вони харчуються людською шкірою. Не секрет, що мікроскопічні частинки шкіри відвалюються від шкірного покриву кожен день. Цими частинками вони і харчуються. Ці кліщі живуть скрізь. У подушках, ковдрах, простирадлах, різних тканинах. Різні скупчення пилу в кутах теж улюблене місце проживання особин пилового кліща. На доном квадратному метрі вміщається до мільйона особин. Також вся наша м’які меблі рясно вкрита цими кліщами. Вони потрапляють в наш будинок із протягами. Часто ми приносимо їх на одязі. Домашні тварини переносять їх у своїй шерсті. Пилові кліщі не приносять особливої шкоди, однак у деяких людей вони викликають алергію.

Не варто нервувати і турбуватися з приводу того, що пил постійно накопичується. Цей процес ніяк неможливо зупинити. Навіть у квартирі, яка наглухо закрита, все одно утворюється велика кількість пилових відкладень. Справа в тому, що пил проникає навіть через найменші щілини в квартирі. Мабуть, знадобиться тільки повна герметизація, щоб повністю видалити пил. Цікавий той факт, що якщо залишити квартиру на кілька днів і не пускати туди нікого, то повітря в квартирі або в будь-якому іншому приміщенні стане чистіше. Весь секрет у тому, що пил просто осяде, якщо не буде ніяких протягів і рухів молекул повітря.

Не забувайте все ж прибирати пил. У будь-якому випадку, прибирання сприяє профілактиці різних алергічних реакцій, пов’язаних з пилом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.