Звичне невиношування вагітності: треба вірити

Напевно, немає нещасливішим жінки, ніж та , у якій бажана і довгождана вагітність закінчилася мимовільним абортом. А якщо це не один, а два, три або більше викиднів? Така жінка впадає в депресію, відчуває себе неповноцінною і винуватою. Але перш ніж ставити на собі хрест, може бути, варто розібратися, чому ж так раз за разом відбувається? Грамотний лікар, і багато причини звичного невиношування можна усунути. Але, на жаль, не всі поспішають зі своїми проблемами до спеціаліста, сподіваючись на те, що наступна вагітність все ж буде вдалою.

Звичне невиношування

Звичне невиношування — це самовільне переривання вагітності два і більше разів на терміні до 28 тижнів. Розрізняють первинне звичне невиношування, коли всі вагітності закінчилися плачевно, і вторинне — невиношування після вдалих вагітностей. За даними статистики, близько 85% мимовільного переривання вагітності припадає на її перший триместр (до 12 тижнів), і 15% переривань відбувається в другому триместрі вагітності.

Причини звичного невиношування вагітності

Причин, що призводять до звичного невиношування, безліч, і найчастіше вони виступають у комплексі, тобто відразу кілька. Їх можна розділити на основні групи:

 • хромосомні аномалії;
 • гормональні порушення;
 • порушення згортання крові;
 • імунологічний фактор;
 • аномалії розвитку і захворювання матки;
 • порушення функції шийки матки;
 • інші (інфекції, шкідливі звички, шкідливі умови праці).
 • Хромосомні аномалії

  Хромосомні аномалії — одна з частих причин переривання вагітності до 12 тижнів. Це можуть бути як порушення кількісного складу хромосом, так і якісні — порушення структури хромосом. Найбільш часто зустрічається трисомія, коли в ембріона не належних 46 хромосом, а на одну більше. Хромосомні аномалії рідко доношувати до терміну, але якщо це відбувається, то народжується дитина з вираженими вадами розвитку та розумовою відсталістю (синдром Дауна). Ризик хромосомних аномалій збільшується з віком жінки.

  Гормональні порушення

  Найчастіша причина гормональних порушень — це недостатність лютеїнової фази. Суть порушення полягає в недостатній дії прогестерону на ендометрій. Це може розвиватися або внаслідок недостатньої вироблення прогестерону жовтим тілом менструації (ендометрій не підготовлений у повній мірі до імплантації яйцеклітини), або в недостатній продукції прогестерону плацентою (в цьому випадку вагітність переривається після 10 тижнів).

  Порушення згортання крові

  Підвищена згортання крові призводить до невиношування вагітності. Одним із частих порушень згортання крові є антифосфоліпідний синдром, при якому в плаценті формуються тромби у множині кількості. Вагітність з антифосфоліпідним синдромом переривається до 10 тижнів.

  Аномалії розвитку і захворювання матки

  Нерідко причиною невиношування є аномалії розвитку матки (внутрішньоматкова перегородка, дворога або однорога матка, внутрішньоматкові синехії). За рахунок перерахованих захворювань розміри порожнини матки значно менше нормальних, що веде до переривання вагітності в більш пізніх термінах (16-20 тижнів). Міома матки, ендометріоз, внутрішньоматкові поліпи, крім зменшення розмірів плодовместилища (порожнини) призводять і до порушення кровопостачання матки.

  Порушення функції шийки матки

  Неспроможність шийки матки приводить до пролабированию (випинанню) плодового міхура, що викликає передчасне розкриття шийки матки і переривання вагітності в другому триместрі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.