Звичне невиношування — можна і потрібно лікувати

загрузка...

Мабуть, одне з найважчих переживань у житті жінки — це втрата плода. Статистика показує, що від 10 до 25% всіх вагітностей закінчуються викиднем. Однак ще більш хворобливий досвід — це втрата ще не народженої дитини більш ніж один раз.

Діагноз «звичне невиношування» ставиться жінкам, у яких мимовільне переривання вагітності відбувається більш трьох разів. Згідно зі статистикою, від звичного невиношування страждають 1-2% вагітних жінок. У більшості випадків викидень відбувається в перші 20 тижнів вагітності.

Причини звичного невиношування

Головне, що необхідно знати, зіткнувшись з діагнозом «звичне невиношування» — це те, що цей стан можна і потрібно лікувати. Однак перш, ніж призначати лікування, лікар визначає причини виникнення синдрому звичного невиношування, які можуть бути різними.

 • Анатомічні причини: іноді в силу особливої будови матки успішна вагітність стає складною, якщо не нездійсненним завданням для жінки. Аномальна форма матки або слабкі м’язи матки вважаються найпоширенішими анатомічними причинами регулярних викиднів. У деяких випадках таку проблему можна вирішити хірургічним втручанням.
 • Хромосомні аномалії: в окремих випадках причиною мимовільного переривання вагітності і втрати плоду стають хромосомні аномалії. Лікарі відзначають, що хромосомні аномалії розвивається плід може успадкувати від матері або батька, і хоча самооплодотворение яйцеклітини проходить успішно, хромосомні аномалії запобігають ріст плода після певної стадії.
 • Гормональні причини: різні гормони, у тому числі прогестерон, відіграють ключову роль у процесі запліднення і подальшого розвитку плоду. Низький рівень прогестерону може привести до мимовільного переривання вагітності. Певні захворювання — наприклад, синдром полікістозних яєчників — призводять до дисбалансу гормонів, що, в свою чергу, робить негативний вплив на запліднення та вагітність. Крім того, до передчасного викидня можуть призвести різні захворювання щитовидної залози.
 • Імунологічні причини: імунна система людини захищає організм від інфекцій. Іноді імунна система не функціонує належним чином: в окремих випадках мимовільне переривання вагітності викликається імунною системою організму жінки, яка руйнує життєво важливі тканини плоду як чужорідного тіла в жіночому організмі. Дисфункція імунної системи призводить до викидня. Крім того, самовільне переривання вагітності може викликати надлишок у крові анти-фосфоліпідних антитіл. Також в числі найбільш поширених причин викидня — вік матері, шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, наркотиків), діабет, вплив на організм хімічних / промислових токсинів.
 • Лікування звичного невиношування

  Більшість лікарів наказує процедуру лікування від звичного невиношування після двох мимовільних переривань вагітності пацієнтки. Як тільки причина визначена, досягнення сучасної медицини дозволяють кілька різних рішень і видів лікування: хірургічне втручання, хромосомний аналіз, гормональна терапія, анти-коагулятов. Згідно з медичною статистикою, до 75% жінок, що страждають від синдрому звичного невиношування, в результаті лікування здатні виносити і народити здорову дитину.

  Головне, про що необхідно пам’ятати, зіткнувшись з діагнозом «звичне невиношування» — не здаватися: сучасна медицина передбачає кілька альтернативних способів лікування в залежності від різних причин звичного невиношування, проте успіх лікування багато в чому залежить від настрою самої жінки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.