Звички, які зберігають людині життя

загрузка...

Всі ми час від часу робимо спроби почати вести більш здоровий спосіб життя, проте підтримання його, як правило, забирає у більшості людей надто багато часу і зусиль. На щастя, вчені стверджують, що деякі самі безневинні звички, властиві кожній людині, можуть виявитися настільки ж корисними, наскільки і регулярні фізичні тренування або овочева дієта.

Регулярне чищення зубів захищає від серцевого нападу

Вчені давно намагалися довести зв’язок між гігієною порожнини рота і проблемами з серцем, і не так давно фахівці з стоматології Брістольського університету припустили, що стрептокок, бактерія, «відповідальна» за появу карієсу, може викликати і проблеми з серцем. Виявляється, при попаданні в людську кров стрептококи викликають появу тромбів.

Найчастіше стрептококи існують тільки в порожнині рота, проте навіть невеликої кількості рідини досить, щоб бактерії проникли в організм. Потрапляючи в кров, стрептокок оточує себе свого роду «коконом», що захищає бактерію від антибіотиків та імунної системи організму. З часом бактерії починають скупчуватися на стінках артерій, утворюючи кров’яні згустки, знижуючи приплив крові до серця і поступово вбиваючи людини.

Здавалося б, для того щоб щодня чистити зуби, не потрібні додаткові причини, однак відкриття Брістольського вчених, швидше за все, зробить великий вплив на світ — від появи нових ліків від серцевих захворювань до зльоту цін на зубні пасти.

Розмови по мобільному телефону рятують від хвороби Альцгеймера

За останнє десятиліття мобільні телефони викликали більше негативних відгуків, ніж будь-яке інше електронний пристрій. Хоча сьогодні більшість людей не може уявити собі життя без мобільних телефонів, всі ми знаємо про те, що мобільні пристрої сприяють розвитку самих різних форм раку, а щорічно сотні дітей залишаються сиротами тільки тому, що їх батьки розмовляли по мобільному за кермом. Щоб ще більше підігріти скандал навколо мобільного зв’язку, дослідники Університету Південної Флориди спробували довести, що тривале використання мобільних телефонів сприяє розвитку хвороби Альцгеймера.

Дослідники перевіряли теорію, опромінюючи лабораторних мишей електромагнітним випромінюванням, еквівалентним випромінювання, одержуваному людиною після двогодинної розмови по мобільному телефону на день протягом 7-9 місяців. Всупереч поширеній думці, лабораторні миші не тільки не постраждали, але і виробили імунітет до хвороби Альцгеймера.

Судячи з усього, електромагнітні хвилі від мобільного телефону проникають в мозок і знищують скупчення певних протеїнів, відповідальних за розвиток старечого недоумства. Фактично це означає, що тривале використання мобільного телефону не тільки захищає від хвороби Альцгеймера, але і здатне допомогти вилікувати хворобу вже після її появи.

Відвідування дітьми дитячого садка захищає від лейкемії

На відміну від незаслужено звинувачених мобільних телефонів, дитячі садки володіють набагато більш позитивною репутацією: відвідування дитячого садка допомагає розвинути дитину, навчити його спілкуванню з соціумом, а батькам дозволяє спокійно вирушати на роботу, не хвилюючись про стан дитини. До всього іншого, недавні дослідження показали, що відвідування дітьми дитячого садка насправді допомагає захистити їх від лейкемії.

У 2008 році дослідники з університету Берклі провели 14 незалежних досліджень лейкемії, спостерігаючи за більш ніж 20 тисячами дітей з різних країн світу, і прийшли до несподіваного висновку: у дітей, що почали відвідувати дитячий садок у віці 1-2 років, шанс захворіти лейкемією був на 30% менше, ніж у дітей, що залишалися вдома.

Найчастіше лейкемія в ранньому віці викликається інфекцією. Перебуваючи в дитячому садку, дитина в самому ранньому віці стикається з величезною кількістю інфекцій, внаслідок чого імунна система розвивається швидше, захищаючи дитячий організм.

Хоча дитяча лейкемія — хвороба дуже рідкісна (вона вражає лише 20-30 дітей з мільйона), не можна не погодитися з тим, що батьки повинні вживати всіх необхідних заходів, щоб захистити своїх дітей від цього страшного захворювання.

Ранній відхід до сну захищає від депресії і навіть суїциду

Багато людей в той чи інший період життя страждають від депресії, звинувачуючи в цьому стані самі різні чинники, обставини і власне оточення. На ділі ж найпоширеніша причина депресії — недолік сну. Дослідники медичного центру Колумбійського університету провели масштабного дослідження, участь в якому взяли 15 тисяч дорослих (2 тисячі з яких серйозно розглядали можливість самогубства). Учасники дослідження, що відправлялися в ліжко раніше (близько 22 годин вечора або раніше) на 20% менше думали про спробу суїциду.

Результати дослідження підтримали представники американського Національного фонду сну, що зв’язують агресивна поведінка і суїцидальні схильності у підлітків з нестачею сну (менше 9 годин на день).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.