Зубний камінь — чому його необхідно видаляти?

загрузка...

Більшість людей з дитинства знають про те, як важливо регулярно чистити зуби, щоб запобігти руйнуванню зубів, запалення ясен, і утворення зубного каменю. Він навіть якщо ви робите все можливе для підтримки гігієни порожнини рота, в роті все одно залишаються бактерії. Ці бактерії, а також речовини, які вони утворюють в результаті переробки залишків продуктів харчування, утворюють субстанцію, яка називається зубним нальотом.

Найбільше зубного нальоту утворюється на тих ділянках, які важко чистити — на корінних зубах, уздовж лінії ясен, навколо пломб і різних ортодонтичних пристосувань. Чим більше нальоту на зубах, тим більше бактерій в порожнині рота. Кожен раз, коли ви їсте, ці бактерії виробляють кислоти, які пошкоджують зубну емаль і сприяють розвитку карієсу. Кислоти, крім того, можуть стати причиною запалення і інфекції ясен. Однак при регулярному чищенні зубів ці наслідки можна запобігти.

З’являється більш серйозна проблема, якщо наліт залишається на зубах протягом досить довгого часу, щоб затвердіти. Це може відбутися приблизно за 26 годин. Мінералізуя, зубний наліт стає зубним каменем, видалити який значно важче. Якщо зубний камінь вже утворився, його зможе видалити тільки стоматолог.

Як зубний камінь впливає на зуби і ясна

Якщо на зубах утворився камінь, ефективно чистити зуби буде важко, так як велика кількість бактерій залишається під зубним каменем. У цьому випадку ймовірність руйнування зубів збільшитися. За оцінками фахівців, приблизно у 90% людей у віці старше сорока років є та чи інша форма карієсу.

Зубний камінь, що утворився над лінією ясен, особливо серйозний, оскільки з ним пов’язаний підвищений ризик пошкодження ясен. Бактерії, що викликають запалення, поступово можуть призвести до прогресуючої хвороби ясен. При відсутності лікування їх наслідки можуть бути серйозними.

Найбільш м’який формою хвороб ясен, які може викликати зубний камінь, є гінгівіт. Це відносно легке запалення ясен, що можна зупинити за допомогою професійного чищення зубів і самостійного догляду за зубами.

Якщо не видаляти зубний камінь і не лікувати гінгівіт, може розвинутися більш серйозне захворювання — періодонтит. При цьому розладі між зубами і яснами утворюються зазори, в які проникають бактерії, і викликають інфекції тканин, розташованих нижче ясен. Імунна система організму виробляє речовини, щоб боротися з бактеріями. Ці речовини, а також ті, що виробляють бактерії, можуть пошкодити кістку та інші тканини, які підтримують зуб. Зрештою, це може призвести до випадання зуба.

Як запобігти утворенню зубного каменю

 • Чистіть зуби правильно. Водити щіткою по зубах по 30 секунд вранці і ввечері недостатньо, щоб як слід видалити наліт. Чищення зубів повинна займати дві-три хвилин. Чистіть зуби як круговими рухами, так і зверху вниз; не забувайте почистити мову.
 • Дослідження показали, що електричні зубні щітки ефективніше для запобігання утворення зубного каменю. При можливості рекомендується використовувати щітки обох видів.
 • Користуйтеся зубними пастами з фторидом, які сприяють профілактиці зубного каменю. Фторид, крім того, відновлює невеликі пошкодження зубної емалі. До складу деяких зубних паст входить триклозан — антибактеріальну речовину, яка бореться з бактеріями, що утворюють зубний наліт і камінь.
 • Кожен день чистіть зуби зубною ниткою. Як би старанно ви не працювали зубною щіткою, вона не може очистити простір між зубами.
 • Стежте за своїм харчуванням. Бактерії, які живуть у порожнині рота, починають буквально процвітати, якщо ви регулярно вживаєте в їжу цукру і крохмаль. При здоровому харчуванні бактерії стають менш активними. Рясне пиття також допомагає зменшити утворення нальоту.
 • Не паліть. Дослідження показують, що у курців зубний камінь утворюється частіше і в більшій кількості, ніж у некурящих.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.