Зубний біль при вагітності: потрібно лікувати

Зубний біль під час вагітності багато жінки сприймають як катастрофу: мало того, що зуб сильно болить, ще й знеболювання проводити не можна. Звичайно ж, найкращий варіант — це приведення зубів в порядок до вагітності, але якщо вже так сталося, що зуб зруйнувався під час вагітності (а це зустрічається часто) і стоматологи, і акушери-гінекологи одностайно стверджують, що його потрібно лікувати.

Чому зуби руйнуються під час вагітності

Не секрет, що під час вагітності зуби руйнуються значно швидше. Відбувається це тому, що розвивається плоду для будови тканин вимагається кальцій і якщо жінка не отримує його достатньо з їжею, то плід «забирає» його з організму жінки. А найбільше кальцію міститься в емалі зубів, тому при вагітності вона стоншується і стає більш схильною руйнуванню.

Як відомо, в порожнині рота постійно присутній умовно-патогенна мікрофлора, яка особливо активна при зниженні імунітету. При вагітності відбувається фізіологічне зниження імунітету під впливом гормонів. Це сприяє виникненню запальних захворювань ясен і околозубних тканин, які розхитують зуби.

Крім того, бактерії накопичуються на поверхні емалі, утворюючи разом із залишками їжі м’який зубний наліт. У цьому нальоті бактерії розмножуються особливо активно, а їх ферменти роз’їдають емаль — це і є карієс. Поверхневий карієс викликає біль тільки при прийомі кислого чи солодкого, при поглибленні каріозної порожнини в дентин (це теж тверда тканина, вона знаходиться під емаллю) з’являється біль від холодної й гарячої їжі. Якщо ж тверда тканина зруйнувалася повністю і відкрилася порожнина зуба з чутливою м’якою тканиною (пульпою), то зубний біль стає дуже сильною і постійною.

Карієс — це постійний осередок інфекції, що дуже небезпечно для вагітної жінки, адже по кровоносних судинах інфекція може потрапити в будь-який орган і ускладнити перебіг вагітності. Саме тому акушери-гінекологи рекомендують вагітним жінкам лікувати зуби якомога раніше — на початкових стадіях карієсу.

Як знімає зубний біль стоматолог

Для того щоб запломбувати зуб, спочатку потрібно розширити каріозну порожнину, видаливши всі уражені карієсом тканини. А це, як відомо, боляче. У стоматолога в цьому випадку є два варіанти знеболювання. Перший — сучасне високотехнологічне обладнання (наприклад, лазерне), яке дозволяє обробляти зуб абсолютно безболісно.

Другий варіант — традиційне місцеве знеболювання за допомогою анестетиків. Сьогодні випускаються спеціальні анестетики, які не проходять через плацентарний бар’єр і не можуть негативно впливати на плід. Адреналін, викликає звуження кровоносних судин і підсилює дію анестетиків вагітним жінкам не вводиться через стимулюючої дії на серцево-судинну систему. Технології місцевої анестезії вагітним жінкам також розроблені.

Але найкращий варіант — не чекати, коли зуб повністю зруйнується, а регулярно відвідувати стоматолога і виявляти карієс вже на стадії плями, тоді допоможе консервативне лікування — зміцнення емалі за допомогою розчинів з солями кальцію.

Оптимальним часом для лікування зубів вагітній жінці вважається другий триместр вагітності (з 13 по 24 тиждень). У цей час уже відбулася закладка тканин дитини і сформувалася плацента, до того ж у цей час жінка зазвичай прекрасно себе почуває, і лікування зубів не буде їй у тягар.

Сьогодні в хороших стоматологічних клініках існують спеціальні програми лікування зубів вагітним жінкам, які дають можливість стоматологам впоратися з будь-якими проблемами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.