Зубний біль після пломбування: причин безліч

загрузка...

На жаль, зубний біль після пломбування зустрічається не так вже рідко і в основному при запущених захворюваннях зубів. Але бувають і не залежні від стоматолога і самого хворого причини таких болів, наприклад, індивідуальна непереносимість пломбувального матеріалу.

Чому може виникати зубний біль при пломбуванні

Зубний біль після пломбування може виникнути з різних причин. Іноді, навіть правильно пролікований зуб деякий час після пломбування болить, наприклад, при пережовуванні твердої їжі. Це відбувається тому, що пломбуванню зуба передує обробка каріозної порожнини, при необхідності — лікування або видалення м’яких тканин зуба (пульпи), розташованих в порожнині зуба і кореневих каналах.

Можливо, пломбуванню передувало лікування запалення періодонта — зв’язки, що утримує зуб у комірці. Навіть якщо всі лікарські маніпуляції при цьому проводилися абсолютно правильно, тканини зуба і навколишні його тканини (пародонт) травмуються і мають право іноді злегка боліти. Але це не сильна біль, вона зазвичай виникає при накусиваніі або від холодної їжі і проходить протягом двох місяців.

Нарешті, причиною зубного болю при пломбуванні може бути технологія пломбування. Наприклад, при використанні светоотверждаємих пломбувальних матеріалів потік світла, необхідний для їх затвердіння, може викликати порушення структури пульпи зуба, а значить, і зубний біль після пломбування.

Якщо болі тривають після двомісячного терміну, то потрібно шукати іншу причину їх виникнення, наприклад, недолікований пульпіт або періодонтит, помилки при пломбуванні, індивідуальна непереносимість пломбувального матеріалу (в такому випадку пломбу просто переробляють, встановлюючи нову з іншого матеріалу).

Неправильне або неповне лікування зуба

Коли руйнуються тверді тканини зуба, інфекція може проникнути спочатку в порожнину зуба і вразити пульпу, а потім по кореневих каналів дістатися до верхівки кореня зуба і перейти на періодонт.

В такому випадку перед пломбуванням необхідно або вилікувати запальний процес в пульпі, або просто її видалити. Це досить складний і тривалий процес і якщо якась частина запаленої тканини залишається не вилікуваною або не видаленою, то вона, звичайно ж, буде боліти. При цьому під пломбою, в закритому просторі запальний процес може початися з подвоєною силою, що викличе ще більшу зубний біль, ніж до пломбування.

Така ситуація може виникнути, якщо пломбувальний матеріал не заповнив усі кореневі канали або коли порожнина зуба була недостатньо добре препарована і очищена перед пломбуванням, і в ній під пломбою залишилися осколки твердих тканин зуба, омертвілі тканини. У таких випадках запальний процес під пломбою розгориться з новою силою.

А при періодонтиті може страждати і загальний стан — з’являтися температура, озноб.

Сильну біль, а тим більш високу температуру, не можна терпіти, потрібно негайно звернутися до стоматолога. У такому випадку, перш за все, роблять рентген зуба і з’ясовують причину виникнення болів. Потім пломбу розкривають і зуб проліковують знову за всіма правилами. Після лікування на два тижні встановлюється тимчасова пломба і тільки потім, якщо зуб не болить, її міняють на постійну.

Порушення, допущені при пломбуванні зуба

У деяких випадках болі можуть бути наслідком порушень процесу пломбування. Як відомо, перед пломбуванням зуба відбувається препарування каріозної порожнини — розширення її з відсіканням змінених карієсом тканин. У цей час можливе травмування пульпи (найчастіше це опік), після якого вилікуваний запальний процес відновлюється. У процесі підготовки до пломбування можуть бути травмовані і тверді тканини, наприклад, при попаданні на них кислоти.

Крім того, іноді при пломбуванні не враховуються або не повністю враховуються осадові здатності пломбувального матеріалу. Через це через деякий час між пломбою і коронкою зуба утворюються щілини, в які потрапляє інфекція, викликаючи запальний процес у пульпі і зубний біль.

Коли в процесі пломбування зуба проводиться тривала обробка дентину кислотою, це може викликати більш глибоке проникання пломбувального матеріалу всередину дентину, що надасть подразнюючу дію на пульпу і викличе зубний біль.

У всіх випадках неправильно накладеної пломби її видаляють, знову за всіма правилами проліковують зуб, накладають на два тижні тимчасову пломбу і якщо протягом цього часу немає зубного болю, замінюють тимчасову пломбу постійною.

Болі після пломбування можуть бути різними, деякі з них потрібно просто потерпіти, інші ж вимагають негайної допомоги стоматолога. У будь-якому випадку, якщо зуб болить дуже сильно, то варто здатися стоматолога.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.