Зубні щітки — не помиліться у виборі

загрузка...

Вважається, що перші зубні щітки з’явилися в 3500 — 3000 році до нашої ери — жителі древнього Єгипту і Вавилона робили їх, розщеплюючи кінці гілочок. Зубні щітки знаходили навіть в давньоєгипетських похованнях.

Історія

Близько 1600 року до нашої ери в Китаї з’явилися «жувальні палички», які робили з гілок ароматичних рослин і використовували для освіження дихання.

У Китаї ж, в 15 столітті, були створені перші зубні щітки, схожі на сучасні — щетину свині кріпили до бамбукової і кістяний ручці. Через деякий час зубні щітки завезли в Європу; європейці почали самі виробляти зубні щітки — як правило, з більш м’якою кінської шерсті. Іноді щетину зубних щіток робили з пір’я.

Ще більше до сучасного дизайну зубні щітки наблизилися в 1780 році. В Англії почали виготовляти щітки, ручка яких була виготовлена з викривлених кісток тварин. У 1844 році була створена перша зубна щітка з трьохрядної щетиною.

У 1938 році, після винаходу нейлону, у натуральної щетини з’явився конкурент. У 1950-х, з появою більш м’якою нейлоновою щетини, зубні щітки з натуральним ворсом стали поступово витіснятися.

Перша в світі електрична зубна щітка була створена ще в 1939 році (хоча ідея свідомості такої щітки відноситься до 1880 року), але лише відносно недавно ціни на них стали відносно демократичними і вони стали доступні значної частини населення.

Сучасні зубні щітки розраховані на максимальну зручність їх використання. Існують маленькі зубні щітки для дітей, спеціальні щітки, якими можна чистити простір між зубами, і так далі. Основна ідея, проте, не змінилася з часів стародавнього Єгипту — у пристосування для чищення зубів повинна бути ручка, за яку її можна тримати, і щетина, якою можна чистити зуби і порожнину рота.

Типи зубних щіток

 • Звичайна ручна зубна щітка. Очевидно, це самий старий (а точніше, древній), і консервативний вид зубних щіток. Їх виготовляють із пластику і м’якого нейлону. Вони дешеві, зручні у використанні, їх можна без проблем взяти в дорогу. Незважаючи на велику кількість різних щіток на ринку, ручні зубні щітки залишаються найпопулярнішими.
 • Електрична зубна щітка. Коли виявилося, що ручна зубна щітка недостатньо ефективно видаляє бактерії і зубний наліт, була винайдена електрична щітка. Такі щітки роблять близько тисячі обертів за хвилину і, на думку багатьох фахівців, дійсно краще очищають зуби. Крім цього, до плюсів електричної зубної щітки можна віднести наявність таймера, що показує, як довго ви чистите зуби, великий ергономічної ручки, а також різних насадок і режимів роботи. Основним недоліком є те, що через свою вартості такі щітки поки доступні не кожному, а до ціни самої щітки додається вартість батарей, які доведеться регулярно замінювати.
 • Sonicare. Зубні щітки, виготовлені за технологією Sonicare, вважаються найбільш ефективними з існуючих сьогодні. Вони використовують звукові хвилі, щоб активізувати слину, яка від природи має здатність очищувати зуби, а крім того, роблять кілька сотень оборотів в секунду, що також сприяє ефективному очищенню зубів. Неважко припустити, що ці щітки — не тільки найефективніші, але і найдорожчі з представлених на ринку.
 • Жувальна зубна щітка — новітній винахід індустрії, що займається виробництвом зубних щіток, тому поки вона не отримала широкого розповсюдження. Деякі фахівці вже визнали її дуже ефективним засобом для видалення бактерій, а крім того, для її використання не потрібно ні вода, ні зубна паста, що дуже зручно, наприклад, для тих, хто перебуває в дорозі.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.