Зубні коронки — які підійдуть вам?

Зубні коронки використовуються для відновлення форми, розміру або функції зуба, і / або для поліпшення його зовнішнього вигляду. Наприклад, їх застосовують, якщо зуби дуже сильно пошкоджені карієсом або сколоти.

Типи зубних коронок

 • Металеві коронки можуть бути виготовлені із золота, сплавів нікелю або хрому, та інших металів. У порівнянні з коронками інших типів, щоб встановити металеву коронку, потрібно видалити менше зубної тканини, а зношування протилежної зуба буде зведено до мінімуму. Металеві коронки відмінно витримують тиск при жуванні і, як правило, служать значно довше інших. Крім того, металеві коронки дуже рідко ламаються. Їх основним недоліком є колір, тому металеві коронки найчастіше встановлюють на корінні зуби.
 • Металокерамічні коронки, на відміну від звичайних металевих, за кольором більше схожі на справжні зуби. Однак вони сприяють більш сильному зношування протилежних зубів. Крім того, керамічна частина коронки може відколотися при занадто сильному тиску.
 • Коронки з композитних смол — найдешевші, але найменш міцні. Вони швидко зношуються і досить легко ламаються.
 • Суцільнокерамічні коронки найбільш привабливі з косметичної точки зору і підходять тим, у кого алергія на метал. Однак вони більш крихкі, ніж суцільнометалеві і металокерамічні коронки, і зношують протилежні зуби в більшій мірі, ніж коронки з композитних смол. Суцільнокерамічні коронки ідеально підходять для передніх зубів.
 • Установка зубних коронок

 • Перший візит до стоматолога: обстеження та підготовка зуба.
 • Під час першого візиту лікар робить кілька рентгенівських знімків, щоб перевірити коріння зубів, на які встановлюватимуться коронки, і прилеглу кісткову тканину. При великому руйнуванні зуба і / або якщо існує ризик інфекції або пошкодження пульпи, спочатку може бути проведено лікування каналом.

  Перш, ніж почати встановлювати коронку, лікар робить місцеву анестезію. Потім зуб обточують, щоб звільнити місце для коронки. Скільки саме зубної тканини доводиться видалити, залежить від типу коронки, яку будуть встановлювати. Якщо ж значна частина зуба відсутня, лікар використовує спеціальний матеріал, щоб «надбудувати» зуб, на якому потім буде триматися коронка.

  Коли зубу надали потрібну форму, лікар робить зліпок зубів, відповідно до якого виготовляють коронку. Якщо будуть встановлювати керамічну або металокерамічну коронку, стоматолог в ході підготовки зуба вибирає колір, максимально відповідний кольору зубів пацієнта.

  Потім лікар ставить тимчасову коронку, яка буде захищати оброблений зуб, поки в лабораторії готують коронку.

  Поки у вас стоять тимчасові коронки, слід уникати таких продуктів, як карамель і жуйки, а також твердої їжі

 • Другий візит до стоматолога: установка постійної коронки
 • В ході другого візиту стоматолог знімає тимчасову коронку і встановлює постійну коронку. Процедура проходить із застосуванням місцевої анестезії і, як правило, не займає дуже багато часу.

  Можливі проблеми після установки зубних коронок

 • Дискомфорт і підвищена чутливість. Як правило, ці симптоми зберігаються лише протягом декількох днів після процедури. Якщо ж біль виникає, коли ви кусаєте або жуєте, це, як правило, означає, що коронка знаходиться дуже високо. При появі такої проблеми зверніться до стоматолога.
 • Скол коронки. Ця проблема особливо характерна для цельнокерамических коронок. Якщо сколотів невеликий фрагмент коронки, дефект можна виправити за допомогою композитних смол. При більш великому ушкодженні може бути необхідна заміна коронки.
 • Розхитування коронки може відбуватися, якщо спеціальний цемент вимивається з-під коронки. При цьому бактерії починають проникати під коронку і починають руйнувати решту цього зуба. У деяких випадках коронка може відвалитися. Якщо це сталося, ретельно очистіть коронку і зателефонуйте стоматолога. Він розповість вам, як доглядати зубами до тих пір, поки ви не зможете прийти на прийом.
 • Алергічна реакція. У дуже рідкісних випадках речовини, з яких виготовляються зубні коронки, викликають у пацієнта алергічну реакцію.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.