Зубне протезування — усунення дефектів

Зубне протезування — це заміщення втрачених зубів і, іноді , прилеглої тканини. Альтернативою зубному протезуванню є імплантація зубів. Це більш зручний, проте і значно дорожчий спосіб заміщення відсутніх зубів. Основні типи зубного протезування — часткове і повне.

Повний зубне протезування

Повний зубне протезування застосовується в тих випадках, коли у пацієнта не залишилось своїх зубів. У більшості випадків протез ставлять через 8-12 тижнів після видалення зубів, коли ясна вже зажили в достатній мірі.

Іноді протези виготовляють заздалегідь і встановлюють їх безпосередньо після видалення зубів. Очевидною перевагою такого протезування є те, що пацієнтові не доводиться протягом досить тривалого проміжку часу обходитися без зубів. Однак кістки і ясна з часом стискаються, особливо протягом відновного періоду, які слід після того, як були видалені зуби. Тому пацієнтові доводиться кілька разів корегувати протез в ході відновлення.

Часткове зубне протезування

Цей вид протезування використовується, якщо у пацієнта залишився один або більше своїх зубів на нижній або верхній щелепі. Протези не тільки заміщають відсутні зуби, але і запобігають розхитування і випадання зубів, що залишилися.

Як виготовляють зубні протези

Для виготовлення протеза зазвичай потрібно від трьох тижнів до півтора місяців, і кілька візитів до стоматолога. Спеціаліст робить зліпок зубів і щелепи, потім створюється модель майбутнього протеза з воску або пластику. Пацієнт кілька разів приміряє його, а лікар при необхідності коректує форму і колір протеза. Після цього виготовляється справжній протез, лікар допомагає пацієнтові надіти його, докладно пояснює, як правильно надягати і знімати, а також доглядати за протезом.

Протягом перших декількох тижнів м’язи щік і мови будуть звикати до протезу; можливо, з’явиться легке роздратування порожнини рота. Однак, якщо протез зроблений у відповідності з усіма нормами, пацієнт швидко звикає до протезу і практично перестає його помічати.

Правильно виготовлений протез ніяк не змінює зовнішність людини (за виключення того факту, що у нього з’являються зуби, яких протягом певного часу не було).

Клей для фіксації зубних протезів

Засоби для фіксації протезів використовуються, як правило, для того, щоб людина відчувала велику впевненість — це може бути особливо важливо для людей, регулярно виступають на публіці. Крім того, клей для фіксації може бути необхідний літнім людям та особам у деякими неврологічними розладами.

Засоби для фіксації випускають у вигляді пасти чи порошку. Пасту рекомендується наносити на вологе протез; не наносите її занадто близько до країв протезу. Потім вставляйте протез.

Порошок потрібно нанести на протез рівним шаром, струсити надлишки і закріпити протез. Багато хто віддає перевагу клею для фіксації у вигляді порошку, оскільки від нього легше очищати як протез, так і порожнину рота. За умови правильного застосування клей для фіксації протезів є абсолютно безпечним.

У деяких випадках, однак, використовувати клей не рекомендується. Наприклад, не слід закріплювати клеєм протез, який не досить добре підходить вам за формою — розхитується і / або викликає сильний дискомфорт. У цьому випадку необхідно звернутися до стоматолога.

Також не потрібно використовувати клей тим людям, які не мають можливості часто відвідувати стоматолога і тим, у кого алергія на інгредієнти клею.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.