Зуб мудрості — видалити і не мучитися

загрузка...

Зуб мудрості — це третій з молярів, або корінних зубів, який у більшості людей прорізається між 17 і 25 роками. Здоровий, і правильно розташований зуб мудрості може бути цінним доповненням до решти зубам, але зазвичай його потрібно видалити.

Чому зуби мудрості потрібно видаляти

Неправильно розташовані зуби мудрості являють собою потенційну проблему. Вона можуть рости горизонтально; іноді вони повернені у бік другого корінних зубів, а іноді відвернутися від них. Це може призвести до затиснутого мул пошкодження прилеглих зубів, щелепи або нервів. Якщо зуб мудрості занадто тісно прилягає до другого корінного зуба, ймовірність утворення нальоту і скупчення забруднень на останньому значно зростає. Крім того, зуб мудрості може бути цілком схований м’якою тканиною і / або щелепної кісткою; іноді він відкритий лише частково. В останньому випадку бактерії можуть легко проникнути в отвір в м’якої тканини і почати розмножуватися навколо зуба, і, як наслідок викликати інфекцію, симптомами якої можуть бути біль, запалення, пухлина, погіршення рухливості щелепи і загальне нездужання. Такі зуби найбільш схильні до руйнування і захворювань ясен, так через розташування їх важко чистити як зубною щіткою, так і ниткою.

Стоматолог може порекомендувати вам видалити зуб мудрості ще до того, як він викличе якісь проблеми. Як правило, це найкращий варіант, так як видалення зуба мудрості, коли він буде пошкоджений, буде значно більш болючим. Крім того, зуб мудрості краще видаляти в молодому віці; після 30 років ця процедура болючіше, а процес відновлення займе більше часу.

Перш, ніж зуб мудрості буде видалений, в прилеглу до нього тканину вводять місцевий анестетик. Деяким пацієнтам також рекомендується прийняти седативний препарат, щоб зняти зайву тривожність.

Швидкість відновлення після видалення зуба мудрості залежить від того, як пройшло видалення. Наприклад, якщо зуб знаходився глибоко в щелепі і був видний лише частково, повне відновлення можна зайняти кілька днів.

Протягом першої доби після видалення зуба мудрості:

 • Кровотеча може тривати кілька годин після того, як зуб був видалений. Покладіть на місце видаленого зуби складений у кілька шарів шматок вологої марлі, прикусіть його і тримайте близько 45 хвилин. Коли кровотеча стане трохи слабкіше, можна прикласти використаний прохолодний чайний пакетик. Дубильна кислота, яка міститься в чаї, покращує згортання крові. Регулярно міняйте пакетики, поки кровотеча не припинитися. Якщо сильна кровотеча продовжується кілька годин, зв’яжіться зі стоматологом. Протягом 24 годин після видалення зуба мудрості намагайтеся не спльовувати і не робіть смоктальних рухів — зокрема, не потрібно пити через соломку і палити; слід також уникати вживання гарячих рідин (наприклад, кава і супу).
 • Набряки на обличчі в області видаленого зуба досить часто з’являються після такої процедури. Щоб зменшити набряк, прикладайте до нього кубики льоду, загорнуті в м’яку тканину. Тримайте 10 хвилин, потім робіть двадцятихвилинний перерву. Повторюйте процедуру, скільки знадобитися. Зазвичай лід швидко усуває набряк.
 • Знеболюючі можуть бути необхідні протягом першої доби після видалення зуба мудрості. При слабкій і помірній болю приймайте ацетамінофен або ібупрофен. Уникайте аспірину, так як він може спровокувати посилення кровотечі. Якщо біль дуже сильний, лікар може виписати вам більш потужні анальгетики, наприклад, опіоїди, однак при можливості їх прийому слід уникати.
 • Їжа. Поки не пройде дію місцевого анестетика, можна приймати всередину тільки рідини. Протягом декількох днів рекомендується їсти тільки м’яку їжу — наприклад, каші, пюре, супи і так далі. Доведеться тимчасово відмовитися від печива, сушок, горіхів і інших твердих продуктів.
 • Чищення зубів в той же день, коли вам видалили зуб мудрості, необхідна, проте намагайтеся на зачіпати зуби, безпосередньо прилеглі до віддалених. Через 1-2 дні їх можна почати чистити обережними рухами. Тиждень потому, як правило, зуби вже можна чистити, як зазвичай. Через добу після видалення зубів, якщо біль і пухлини не проходять, чищення зубів можна буде доповнити полосканням порожнини рота соляним розчином. Змішайте 0.5 чайної ложки солі з однією чашкою теплої води. Полощіть рот цим розчином після їжі та перед сном протягом одного або двох днів. Не використовуйте комерційні засоби для полоскання порожнини рота.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.