Зовіракс — мазь допоможе попередити і пролікувати герпетичну інфекцію

Мазь та крем зовіракс допомагають швидко ліквідувати і навіть попередити спалах герпетичної інфекції на губах, в області очей і статевих органів. Крем зовіракс застосовується для зовнішніх цілей, його бажано завжди мати під рукою, щоб швидко впоратися з «застудою» на губах.

Дія мазі зовіракс

3% мазь зовіракс застосовується для місцевого лікування герпетичних уражень очей. Герпес вражає в основному прозору рогову оболонку ока (герпетичний кератит). Збудником цього захворювання частіше є вірус простого герпесу I типу. Більшість людей є здоровими носіями цього вірусу, заражаючи їм ще в дитинстві. Зазвичай вірус ховається в скупченнях нервових клітин (нервових гангліях), але при різних несприятливих умовах він може активізуватися і викликати різні захворювання, у тому числі кератит.

Герпетичний кератит може початися після грипу або будь-який інший інфекції, після переохолодження, перегрівання, тривалого перебування на сонці, різних гормональних порушень, травми ока і так далі. Найчастіше вперше він з’являється в дитячому віці, вражаючи тільки одне око, після чого протікає тривало, з часто змінюються ремісіями і загостреннями. Прояви герпетичного кератиту — пухирці на поверхні рогівки, кон’юнктиви і на краях повік. Особливістю герпетичного кератиту є відсутність почервоніння рогівки і зниження її чутливості. Часто кератит поєднується з невралгією трійчастого нерва.

Лікування герпетичного кератиту має бути комплексним і призначатися тільки лікарем, у важких випадках лікування проходить у стаціонарі. Застосовуються противірусні препарати для прийому внутрішньо у поєднанні з 3% маззю зовіракс. Обов’язково призначають загальнозміцнюючу лікування і лікарські препарати — імуномодулятори — відновлюють імунітет.

Дія крему зовіракс

Для лікування герпетичних уражень шкіри та слизових оболонок статевих органів застосовується 5% крем зовіракс. Його вплив на уражену шкіру і слизові оболонки нічим не відрізняється від дії мазі, але крем можна застосовувати для лікування очей і слизової оболонки порожнини рота.

В основному крем зовіракс застосовується для лікування герпетичних висипань на губах, які називають «застудою». Його навіть рекомендують постійно носити з собою для того, щоб застосовувати при перших же ознаках ураження губ. Ознаки ці відомі всім людям, які хоч раз перенесли «застуду» на губах: неприємні поколювання і почуття розпирання в місці, де в подальшому утворюється бульбашка. Якщо саме в цей момент помазати губу Зовіракс, пухирець може і не утворитися. Якщо ж бульбашка вже сформувався, то він під дією зовіракс швидко перетвориться на скоринку.

Крем зовіракс застосовують і для лікування рецидивів генітального герпесу, який також проявляється у вигляді бульбашкових висипань на слизових оболонках статевих органів. Бульбашки на слизовій оболонці швидко лопаються і перетворюються в поверхневі ерозії. Все це викликає неприємні відчуття печіння та свербежу. При застосуванні крему зовіракс печіння та свербіж досить швидко проходять, відновлюється цілісність слизової оболонки.

Як правильно наносити крем зовіракс

Крем зовіракс обережно наносять на уражені ділянки шкіри і слизових оболонок п’ять разів на день до зникнення висипань, зазвичай на це йде від п’яти до десяти днів. Для того щоб одужання проходило швидко і інфекція не поширювалася на інші ділянки поверхні тіла, потрібно дотримуватися таких правил:

 • перед і після нанесення крему потрібно ретельно з милом мити руки; в першому випадку це є профілактикою занесення бактеріальної інфекції, а в другому — профілактикою поширення герпесу на нові ділянки тіла у самого хворого і на оточуючих;
 • для нанесення крему невелика його кількість потрібно видавити на палець, а потім вже обережно, намагаючись не роздавити бульбашки, нанести його на уражені ділянки;
 • якщо протягом десяти днів правильного регулярного нанесення крему одужання не наступає, то потрібно звернутися до лікаря.
 • Побічні ефекти

  Всі лікарські форми зовіракс добре переносяться, проте, при використанні зовіракс для місцевого і зовнішнього застосування можливі побічні ефекти. На шкірі вони можуть проявлятися у вигляді сухості і лущення, які супроводжуються набряклістю. На слизових оболонках можуть з’являтися почервоніння і набряк. Зазвичай такі явища не вимагають відміни препарату. Але якщо почервоніння і набряк наростають, з’являється висипка на шкірі, то, швидше за все, це алергічна реакція, в такому разі застосування зовіракс слід припинити.

  Крем зовіракс продається без рецептів і при «застуді» на губах ним можна користуватися навіть без призначення лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.