Золофт — м’який, але ефективний антидепресант

Антидепресанти призначені для лікування різних проблем, таких як депресії та інші психічні розлади і розлади настрою. Ці препарати можуть допомогти запобігти думки про суїцид і виробляють інші сприятливі ефекти.

Тим не менш, у деяких людей (особливо у молодих людей до 25 років) прийом антидепресантів може викликати погіршення стану, інші психічні симптоми і суїцидальні нахили.

Тому дуже важливо обговорити з лікарем можливі ризики та переваги прийому антидепресантів, навіть якщо ви лікуєте не психіатричний розлад.

Негайно повідомте лікаря, якщо ви відчуваєте посилення депресії або виникнення інших психічних розладів, незвичайні зміни в поведінці (включаючи суїцидальні нахили) або будь-які інші зміни настрою (включаючи виникнення або посилення тривожності, панічних атак, проблем зі сном, дратівливості, злості, імпульсивних дій, неспокою, прискореної мови). Будьте особливо уважні до свого стану, коли починаєте прийом антидепресантів або міняєте дозу.

Застосування

Сертралін (діюча речовина препарату «золофт») використовується для лікування депресій, панічних атак, обсесивно-компульсивних розладів, посттравматичних розладів, тривожності (соціофобії) і сильної форми передменструального синдрому.

Це засіб може поліпшити настрій, сон, апетит, рівень енергії і допомагає повернути інтерес до життя. Воно зменшує страх, занепокоєння, небажані думки і кількість панічних атак. Воно допомагає зменшити прагнення повторювати певні дії (при компульсивно-обсесивних розладах, наприклад, нав’язливе миття рук або рахунок), які заважають повсякденному житті.

Сертралін — селективний інгібітор зворотного захоплення серотоніну. Він допомагає відновленню балансу серотоніну в мозку.

Як прімаенять золофт

Прочитайте інструкцію, прикладену до ліків. Якщо у вас є які-небудь питання, зверніться до лікаря або фармацевта.

Приймайте ліки, як призначено лікарем — зазвичай один раз на день вранці або ввечері. Таблетки можна приймати під час їди або незалежно. Капсули зазвичай приймають після сніданку або після вечері.

Якщо ви приймаєте золофт для полегшення симптомів ПМС, лікар пропише вам прийом ліків протягом всього місяця або тільки двох тижнів перед менструацією.

Дозування грунтується на вашому стані і реакції на лікування. Щоб знизити ризик побічних ефектів, лікар спочатку призначить вам низькі дози, а потім буде поступово їх збільшувати. Ретельно дотримуйтесь інструкцій лікаря. Приймайте препарат регулярно, краще в один і той же час дня, так ви не забудете про нього.

Дуже важливо продовжувати приймати препарат, навіть якщо ви відчуваєте поліпшення стану. Не припиняйте прийом ліків, не порадившись з лікарем. Деякі розлади можуть загостритися, якщо різко припинити прийом ліків. Також можливі різні симптоми, такі як перепади настрою, головний біль, втома, порушення сну. Замість різкого припинення слід повільно знижувати дозу для зменшення ймовірності побічних ефектів. Якщо у вас з’являються нові симптоми або посилюються старі, обговоріть це з лікарем. Також звертайтеся до спеціаліста, якщо лікування не дає ефекту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.