Зниження ваги для діабетиків: худнути з користю

загрузка...

Зниження ваги допомагає відрегулювати рівень цукру в крові і, можливо, зменшити кількість ліків, які потрібно приймати хворому на цукровий діабет. Для діабетика шкідливі прості вуглеводи, тому в раціон потрібно включати якомога більше зернових, фруктів і овочів. Якщо ви не впевнені, як правильно організувати своє харчування, вам допоможе інформація про дієти для діабетиків.

Харчові групи

У цій дієті всі продукти віднесені до однієї з харчових груп: вуглеводи, фрукти, овочі і білки. За один прийом їжі можна вжити тільки строго певну кількість продуктів з кожної групи. На підставі допустимих норм планується раціон. Точно визначити норми особисто для вас може доктор.

Модель тарілки

Цей метод був розроблений спеціально для того, щоб людина могла самостійно контролювати, що і в якій кількості він їсть. Все просто: половину тарілки повинні займати овочі (салат, відварні брокколі, квасоля і так далі), чверть тарілки — білкові продукти, іншу чверть — вуглеводи.

Підрахунок вуглеводів

Вуглеводи найбільше впливають на рівень цукру в крові і не менше, ніж жири — на вагу. Так що, знизивши їх вживання, ви вб’єте відразу двох зайців. Фахівці не рекомендують зовсім відмовляти від вуглеводів, але, якщо ви хочете скинути зайві кілограми, слід зменшити їх вживання до 45-60 грамів на кожній порції.

Глікемічний індекс

Глікемічний індекс (ГІ) продуктів визначається, виходячи з того, наскільки їх вживання впливає на рівень цукру в крові. Чим цей показник вище, чим більше даний продукт збільшує рівень цукру в крові. Уникайте таких продуктів і вибирайте їжу з середнім і низьким ГІ, наприклад, хліб із зернами, коричневий рис і зернові каші.

Діабетична продовольча піраміда

Харчуючись відповідно до цієї пірамідою, ви зробите свій раціон більш корисним і скинете вагу. В основі піраміди — зернові. Це означає, що вони будуть домінувати у вашій дієті. На наступному рівні фрукти і овочі, кількість яких можна особливо не обмежувати. Вище — м’ясо і інші білкові продукти, молочні продукти. Їх потрібно їсти кілька разів на день, але не дуже багато. Пік піраміди — жири і солодощі, які потрібно вживати дуже помірковано.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.