Зниження сексуального потягу в період менопаузи: міф чи сувора реальність?

Одним з перших ознак настання менопаузи є зниження лібідо. Якщо жінка не відчуває більше бажання займатися любов’ю, це може пояснюватися багатьма факторами, як психологічними, так і фізіологічними. Але, в будь-якому випадку, це не трагедія, тому що все поправимо. Як повідомляє статистика, близько 80% жінок у віці від п’ятдесяти до шістдесяти залишаються сексуально активними.

Фізіологічні зміни

Шкіра і слизові оболонки з настанням клімаксу значно послаблюються, стають крихкими, сухими, оскільки відчувається недостача кровопостачання через зниження рівня певних гормонів. Це стосується шкіри і слизових на всій поверхні тіла, в тому числі, і в області статевих органів.

Слизова піхви стає чутливою, більш тонкої і вразливою до інфекцій, більш сухий і менш еластичною. З цієї причини статевий акт доставляє неприємні відчуття, біль, роздратування. І сексуальний потяг, зрозуміло, теж є частиною цього замкнутого кола. Чим більш неприємною стає близькість у фізичному плані, тим більше вірогідності, що з часом лібідо знизиться. Близько 20% жінок в період менопаузи відчувають біль при інтимній близькості, що потім веде до відмови від неї.

Зволоження піхви залежить від двох механізмів. Перший пов’язаний із сексуальним збудженням, а інший безпосередньо залежить від кількості естрогену, яке у зрілих жінок поступово зменшується. У цьому випадку допоможе гормонозамісну терапія, а в якості допоміжного засобу рекомендується користуватися лубриканти.

Також важливим фактом є зміна грудей. Періодично з настанням менопаузи, на самому початку її, коли йде потужна перебудова в організмі, молочні залози можуть бути досить болючими. Це теж впливає на сексуальне життя, оскільки ласки стають часом неможливими.

Психологічні проблеми

Все досить явні зміни фізіологічного плану, які протікають в період менопаузи, впливають також і на психологічний стан жінки. Це дійсно дуже гостре час в житті, коли поступово закінчується виробництво яйцеклітин, пов’язане з фертильністю, що, в свою чергу, нерозривно пов’язується з поняттями жіночності і спокусливості. Деяким представницям прекрасної статі здається, що тихий тіло їх зраджує, стрімко старіючи і згасаючи, тому що вони виявляються до цього не готові. Вони не відчувають себе бажаними, коханими. Сюди додаються дратівливість, нервозність, постійний стрес, що є класичним поведінкою під час гормональних трансформацій.

Все це може виникнути і проявляється дуже часто, але в руках жінки залишатися сексуально привабливою для свого чоловіка, тому, при перших ознаках дискомфорту в сексуальному житті слід не бити тривогу, а приймати відповідні заходи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.