Зниження активності щитовидної залози: тривожний сигнал

загрузка...

Зниження активності щитовидної залози, або гіпотиреоз — нездатність щитовидної залози виробляти достатню кількість гормонів. Низький рівень гормонів щитовидної залози негативним чином позначається на роботі практично всіх систем організму: гіпотиреоз викликає відчуття постійної втоми і слабкості, а за відсутності належного лікування підвищує рівень холестерину і ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Відсутність лікування гіпотиреозу може нашкодити вагітній жінці та її дитині.

Причини зниження активності щитовидної залози

Одна з найпоширеніших причин зниження активності щитовидної залози — так званий тиреоїдит Хашимото, аутоімунне захворювання, що характеризується руйнуванням щитовидної залози антитілами, виробленими імунною системою. В результаті щитовидна залоза не здатна виробляти достатню для нормальної роботи організму кількість гормонів.

Крім того, в число найбільш поширених причин зниження активності щитовидної залози входять хірургічне видалення частини тканин щитовидної залози і руйнування тканин органу променевою терапією при лікуванні раку. У дуже рідкісних випадках гіпотиреоз можуть викликати вірусні інфекції та деякі медичні препарати.

Симптоми зниження активності щитовидної залози

Поява гіпотиреозу супроводжується низкою характерних симптомів, у числі яких:

 • Підвищена стомлюваність, слабкість, напади депресії
 • Суха шкіра і ламкі нігті
 • Нетерпимість до холоду
 • Запори
 • Проблеми з пам’яттю, зниження концентрації та уваги
 • Порушення менструального циклу — рясні і нерегулярні менструації
 • Симптоми зниження активності щитовидної залози розвиваються повільно і поступово, тому на ранніх стадіях діагностувати гіпотиреоз досить складно.

  Діагностика та лікування

  Один з основних методів діагностики гіпотиреозу — аналіз крові, який визначає вміст у крові гормонів, що виробляються щитовидною залозою. У групу ризику входять люди похилого віку (особливо жінки у віці старше шістдесяти років), вагітні жінки, люди з ревматичний артрит або діабет, люди, раніше лікувалися від захворювань щитовидної залози.

  Для лікування зниження активності щитовидної залози застосовується гормонзаместітельная терапія — як правило, перші результати дії препаратів, що компенсують дефіцит гормонів щитовидної залози, можна помітити вже через один-два тижні. Повністю симптоми гіпотиреозу зникають через кілька місяців, проте в більшості випадків через нездатність щитовидної залози виробляти адекватну кількість гормонів гормонзаместітельная терапія потрібна постійно.

  При лікуванні гіпотиреозу дуже важливо дотримуватися рекомендовану дозу гормонзаместітельних препаратів — зловживання ліками або, навпаки, недостатня кількість препарату можуть призвести до негативних наслідків для здоров’я і посилити симптоми захворювання щитовидної залози.

  Хоча на ранніх стадіях зниження активності щитовидної залози найчастіше безсимптомно, гіпотиреоз вимагає обов’язкового лікування: у поодиноких випадках при відсутності належного лікування це захворювання може призвести до мікседематозной комі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.