Знижений тиск — чи може воно вважатися нормальним?

Багато людей, страждаючих підвищеного кров’яного тиску, були б раді проміняти свій стан на понижений тиск, або гіпотензію. Однак пацієнти зі зниженим тиском нерідко страждають від запаморочення, непритомності і зниженого життєвого тонусу. У дуже важких випадках знижений тиск може бути небезпечно для життя.

Кров’яний тиск варіюється у різних людей, проте як правило, зниженим вважається тиск при наступних показниках: систолічний тиск 90 міліметрів ртутного стовпа (мм / рт.с) або менше, і діастолічний тиск 60 мм / рт. ст., або нижче.

Симптоми

Знижений кров’яний тиск може бути ознакою серйозних порушень, особливо якщо вона падає раптово і супроводжується такими симптомами, як:

 • Запаморочення
 • Непритомність
 • Зниження концентрації уваги
 • замутніння зір
 • Нудота
 • Холодна, волога і бліда шкіра
 • Прискорене і поверхневе дихання
 • Слабкість
 • Депресія
 • Жага
 • У більшості випадків знижений тиск не небезпечно. Якщо воно у вас постійно знижено, але ви відчуваєте себе добре, лікар може призначити вам регулярні обстеження, без лікування. Навіть виникає час від часу запаморочення і стан напівнепритомності не завжди буває ознакою проблеми. Такі симптоми можуть спостерігатися, якщо людина з гіпотензією провів багато часу на сонці або довго лежав у гарячій ванні, іноді це відбувається через зневоднення. У цих випадках найбільш важливо, не на скільки, а як швидко падає тиск. Якщо це відбувається стрімко, то з великою ймовірністю скоро воно також швидко підніметься до нормальних для пацієнта показників.

  Тим не менш, якщо симптоми зниженого тиску з’явилися у вас перший раз або вони виникають так часто, що заважають вам жити повноцінним життям, обов’язково зверніться до лікаря.

  Кров’яний тиск — це показник тиску, який кров надає на стеки артерій в різних фазах серцевого циклу.

  Систолічний тиск (його, як правило, показує верхнє число на екрані приладу, що вимірює тиск) — це тиск під час скорочення шлуночків серця.

  Діастолічний тиск (нижній показник на екрані приладу, що вимірює тиск) — тиск крові на стінки артерій в інтервалах між серцевими скороченнями.

  Згідно сучасним посібникам, нормальним є тиск 120/80 або нижче. Багато експертів вважають, що 115/75 є оптимальним тиском. Кров’яний тиск у нас змінюється постійно. Зазвичай воно найбільш низьке вночі, коли ми спимо, і досить різко підвищується, коли ми прокидаємося.

  Те, що вважається зниженим кров’яним тиском для однієї людини, може бути нормою для іншого. Різке падіння кров’яного тиску може бути небезпечним. Наприклад, його зниження на 20 мм ртутного стовпа може викликати запаморочення і непритомність, оскільки приплив крові до мозку буде менше необхідного. Ще більш значне зниження кров’яного тиску, особливо якщо воно викликано неконтрольованим кровотечею, серйозними інфекціями або алергічними реакціями, може бути небезпечно для життя.

  Причини

  Знижений тиск може мати багато причин, в тому числі:

 • Вагітність. Протягом перших 24 тижнів вагітності систолічний тиск падає, в середньому, на 5-10 мм ртутного стовпа, а діастолічний — на 10-15 мм / рт.с. Це нормально, і в більшості випадків після пологів кров’яний тиск нормалізується.
 • Порушення роботи серця. Деякі хвороби серця можуть викликати знижений кров’яний тиск. Серед них брадикардія (істотне зменшення частоти серцевих скорочень), проблеми з серцевими клапанами, серцевий напад в анамнезі і серцева недостатність. Ці порушення викликають гіпотензію, так як через них погіршується циркуляція крові в організмі.
 • Ендокринні порушення. Тригерами гіпотензії можуть бути гіпотиреоз, недостатність надниркових залоз (хвороба Аддісона), низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія) і, в деяких випадках, діабет.
 • Зневоднення. Симптомами зневоднювання, крім зниженого кров’яного тиску, буває слабкість, запаморочення і, іноді непритомність. Воно може бути викликано сильною діареєю, зловживанням сечогінними засобами і дуже інтенсивними фізичними навантаженнями.
 • Гіповолемічний шок є небезпечним для життя ускладненням зневоднення. Він виникає, коли зменшився обсяг крові викликає різке падіння кров’яного тиску і, як наслідок, зменшення обсягу кисню, що поставляється в тканини організму. Без терміново медичної допомоги при гиповолемическом шоку протягом кількох хвилин або годин пацієнт може померти.
 • Крововтрата в результаті серйозної травми або внутрішньої кровотечі може призвести до різкого падіння кров’яного тиску.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.