Знімне протезування — чи можна звикнути до чужих зубах?

загрузка...

Знімне протезування — це лікування різних стоматологічних порушень за допомогою знімних протезів. Також називають і виготовлення знімних зубних протезів. Як правило, знімне протезування обходиться дешевше, ніж установка постійних протезів.

Знімні протези кріпляться до зубів за допомогою спеціальних металевих пристосувань. У сучасних протезів бувають і інші, практично непомітні кріплення, але такі протези коштують дорожче.

Як правило, протягом перших кількох тижнів знімний протез викликає певну незручність, але поступово він стане настільки звичним, що людина практично перестане його помічати. Щоб навчитися правильно знімати і вставляти протез, зазвичай доводиться трохи попрактикуватися. Якщо пацієнт все робить правильно, протез повинен вставати на місце досить легко. Ніколи не застосовуйте силу, щоб вставити знімний протез — ви можете пошкодити його або, ще гірше, зуби або небо.

Що потрібно знати про знімних протезах

Спочатку знімний протез рекомендується носити практично весь час. Хоча це може викликати тимчасовий дискомфорт, це є кращим і самим швидким способом визначити, наскільки добре вам підходить протез. Іноді протез доводиться коректувати кілька разів, перш ніж він стане максимально зручним і функціональним. Після необхідної корекції протез рекомендується носити протягом дня і знімати перед сном.

Як правило, знімне протезування не викликає яких-небудь проблем з прийомом їжі (навпаки, заміщення відсутніх зубів може істотно полегшити його). Тим не менш, поки ви звикаєте до протезу, необхідно їсти м’які продукти і при можливості різати їх на шматочки. Використовуйте для жування зуби з обох боків рота, щоб на протез доводилося рівномірний тиск. (Це необхідна рекомендація, так як багато людей, у яких протягом тривалого часу не було частини зубів, навіть з протезом продовжують жувати однією стороною рота). Коли ви звикнете до протезу, можете їсти будь-яку їжу.

Знімний протез потребує спеціального догляду. Кожен день його необхідно знімати і очищати від залишків їжі та нальоту, інакше на ньому можуть з’явитися плями. Для чищення протеза рекомендується використовувати спеціальну щітку, але підійде і звичайна щітка з м’якою щетиною.

Існують спеціальні засоби для чищення знімних протезів, проте багато людей миють їх звичайним милом.

На ніч очищений протез залишають у воді — він може втратити свою форму, якщо буде залишатися сухим протягом тривалого часу.

З віком у порожнині рота відбуваються природні зміни, і знімний протез доведеться коригувати, можливо, не один раз. Ні в якому разі не намагайтеся підправити протез самостійно — це може призвести до серйозних пошкоджень не тільки протеза, але і порожнини рота.

Якщо протез зламався і / або раптово почав завдавати дискомфорту, або якщо один з зубів почав розхитуватися, не надягайте протез і негайно зв’яжіться зі стоматологом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.