Знеболювання пологів — який спосіб підходить вам?

загрузка...

Пологи — надзвичайно болючий досвід для більшості жінок. І хоча деякі жінки відбувається легким переляком — у них пологи проходять досить швидко і відносно легко, для інших цей природний процес перетворюється на багатогодинну тортури. На щастя, на відміну від наших бабусь, змушених без всяких допоміжних засобів перемагати неймовірний біль, ми можемо вибирати кращий для нас спосіб знеболювання, який або повністю усуває біль, або зменшує хворобливі відносини, що дозволяє жінці насолодитися унікальністю моменту.

Басейн для пологів

Перебування у воді на ранньому етапі пологів може значно зменшити больові відчуття у деяких жінок, так як у водному середовищі знімається тиск з попереку. Деякі породіллі вважають за краще залишатися у воді до самих останніх етапів пологів, а є й такі, які дають дитині життя у воді.

За останні роки популярність басейнів для пологів помітно зросла у зв’язку з модою на все натуральне — крім того, що це природний спосіб знеболювання, це ще й найдавніший спосіб появи на світ нового життя, адже, як відомо, життя зародилося у воді.

Черезшкірна електронейростімуляція

Іншим методом немедикаментозного знеболювання пологів є черезшкірна електронейростімуляція (ЧеНС), яка застосовується вже багато років. Апарат для ЧеНС являє собою компактне електронне пристрій з електродами, які приєднують до попереку. За електродів проходить дуже слабкий електричний імпульс, який пригнічує больові сигнали, що істотно зменшує дискомфорт породіллі. Силу електричних імпульсів можна збільшити під час сутичок, а потім знову зменшити до нормального рівня, коли біль вщухає. Ефективність ЧеНС суто індивідуальна — деяким породіллям вона не дає практично ніякого полегшення. У більшості клінік є власні апарати ЧеНС, але при бажанні такий апарат можна придбати для домашнього використання в магазинах медтехніки.

Закис азоту («звеселяючий газ»)

Цей газ також відомий як ентонокс. Він являє собою суміш оксиду азоту і кисню, який породілля при необхідності вдихає через трубку. Це дуже популярний і нешкідливий метод знеболення, якого деяким жінкам виявляється достатньо, особливо при простих пологах. Дія «звеселяючого газу» засноване на тому, що він відволікає жінку від больових відчуттів, але не знімає їх. Головне, що цей метод не володіє недоліками двох більш важких способів знеболювання, які описані нижче.

Епідуральна анестезія

Епідуральна анестезія — це введення анестетика безпосередньо в поперекову область. Це дуже ефективний метод знеболювання пологів. Першу ін’єкцію виконує лікар, а всі наступні (з поступовим збільшенням дози) може робити і акушерка. Епідуральна анестезія на ранньому етапі пологів може перешкодити породіллі рухатися, тому родову діяльність жінка здійснює в положенні лежачи. Втім, нові анестетики дозволяють породіллі пересуватися по палаті.

петідін

Це найсильніший метод знеболювання пологів, який застосовується в особливо важких випадках. Він дозволяє ефективно зняти біль на три-чотири години. На відміну від епідуральної анестезії, петидин не можна вводити постійно, коли в цьому виникне потреба. Як правило, породіллі роблять не більше двох ін’єкцій, а це означає, що цей метод знеболювання не підходить для тривалих пологів, які тривають більше 8 годин. Крім того, петидин може проникнути в організм дитини, в результаті чого малюк починає дихати з запізненням. Однак цю проблему легко можна вирішити за допомогою антидоту.

Хоча вибір методу знеболення зазвичай залишають за породіллею, більшість лікарів і акушерок рекомендують починати з менш інвазивних варіантів, наприклад, ЧеНС і «звеселяючого газу», а потім, у разі необхідності, переходити до медикаментозним методам знеболення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.