Зморшки: чи існує ліки проти них?

Сьогодні існує безліч засобів проти зморшок, які допомагають якщо не усунути, то, принаймні, значно зменшити їх. Для боротьби зі зморшками розроблено цілий ряд методів, такі як шліфовка шкіри, ін’єкції, використання наповнювачів, і хірургічні процедури. У кожного з них є свої переваги, а також можливі побічні ефекти. Багато досліджень показують, що поєднання деяких з цих методів може принести самі задовільні результати.

Засоби

 • Точкові ретиноїди. Похідні вітаміну А, точкові ретиноїди допомагають зменшити дрібні зморшки, області гіпер-або гіпопігментація, а також різні нерівності шкіри. Вони повинні використовуватися в рамках програми догляду за шкірою, яка включає в себе щоденне використання сонцезахисного крему і захисного одягу (як правило, це довгий одяг і капелюхи або кепки, що прикривають обличчя від сонця), тому що точкові ретиноїди роблять шкіру більш чутливою до впливу сонячних променів. Самі по собі ретиноїди можуть викликати почервоніння, сухість, свербіж і відчуття печіння або поколювання на шкірі. Tретіноін (Renova, Retin-A) і тазаротен (Avage, Tazorac) є одними з найпоширеніших точкових ретиноїдів.
 • Креми від зморшок. Ефективність кремів від зморшок багато в чому залежить від їх активних інгредієнтів. Ретинол, альфа-гідроксикислоти, кинетин, коензим Q10, пептиди міді та антиоксиданти надають незначне або помірне поліпшення стану шкіри. Однак концентрація активних інгредієнтів у звичайних кремах значно нижче, ніж в рецептурних засобах, тому результати, якщо такі є, зберігаються протягом відносного короткого проміжку часу.
 • Процедури проти зморшок

 • Дермабразія. У ході цієї процедури виробляють шліфування поверхневого шару шкіри швидко обертовою щіткою. Частина верхнього шару при цьому віддаляється, після чого на його місці з’являється новий шар шкіри. Почервоніння, лущення та набряклість звичайно зберігаються протягом пари тижнів після процедури, однак рожеві відтінок шкіри зійде лише через кілька місяців — і тільки тоді можна буде повною мірою оцінити результат дермабразії.
 • Мікродермабразія. Цей метод схожий на дермабразію, але в ході цієї процедури видаляється менша частина верхнього шару шкіри. Під час мікродермабразії на шкіру впливають кристали оксиду алюмінію, видаляючи дуже тонкий шар поверхні шкіри. Після процедури залишається невелике почервоніння, яке швидко проходить. Для поліпшення і збереження результатів зазвичай потрібно кілька сеансів мікродермабразії.
 • Вплив лазери, світла і радіочастот. У ході процедури абляціонний лазерної шліфовки, лазерний промінь руйнує верхній шар шкіри (епідерміс) і підвищує температуру шару, який знаходиться під ним — дерма (цей шар стимулює ріст нових колагенових волокон). Поступово епідерміс відновлюється, і шкіра стає більш гладкою і пружною. Повне відновлення після абляціонний лазерної шліфовки може зайняти до декількох місяців. Нові винаходи в лазерної технології, такі як неабляціонная фракційна лазерна шліфовка, істотно скорочують час відновлення після процедури. Для досягнення хороших результатів зазвичай потрібно кілька таких процедур. Існують пристрої, замість світла використовують радіочастоти. Вони, як і лазер, підвищують температуру дерми, що сприяє поступовому поліпшенню стану шкіри.
 • Хімічний пілінг — це процедура, в ході якої на шкіру наносять кислоти, випалюють зовнішній шар шкіри. При хімічний пілінг середньої глибини видаляють весь епідерміс і невелику частину дерми; через деякий час утворюються нові шари шкіри — як правило, на них значно менше зморшок. Почервоніння зберігається протягом декількох тижнів після процедури. В ході поверхневого хімічного пілінгу видаляється тільки частина епідермісу. Після серії процедур на шкірі стає помітно менше дрібних зморшок і пігментних плям.
 • ботулінічного токсин типу А (Ботокс). При ін’єкції в малих дозах в певні м’язи, Ботокс блокує хімічні сигнали, які викликають скорочення м’язів. Завдяки цьому шкіра стає значно рівніше. Ботокс особливо ефективно розгладжує лінію між бровами, зморшки на лобі і в куточках очей. Результати звичайно зберігаються протягом трьох-чотирьох місяців. Для збереження результату необхідні повторні ін’єкції.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.