Зміни, які відбуваються з тілом дівчини-підлітка

Вона вже більше не дитина. Може бути, вона ще й не зовсім доросла жінка, але в підлітковому віці тіло починає змінюватися, щоб дівчина, врешті-решт, змогла стати нею. З одного боку, дорослішати приємно, з іншого — ці зміни можуть викликати сильний стрес. Наприклад, дівчину може турбувати те, що у неї не ростуть груди — а у інших давно виросла. Або місячні почалися набагато раніше, ніж у подруг і … куди заховати прокладку?

Під час всіх цих змін потрібно пам’ятати про три важливі речі:

 • Це відбувається з усіма. Далеко не всі говорять про це, але навіть найпопулярніша дівчина в школі регулярно замислюється про те, в якій кишені краще носити тампон, і чи достатньо надійний її антиперспірант.
 • Це нормально.
 • Кожна може це пережити — з невеликою сторонньою допомогою.
 • Є кілька речей, які відбуваються в період пубертату з кожною дівчинкою і про яких у кожної дівчинки є безліч питань.

  Місячні

  Це великий день, про який думає кожна дівчина. Коли вони почнуться? Буду я першою з своїх подружок? Або останньої? Що, якщо це станеться на уроці, і інші побачать кров?

  Лікарі знають, що перші місячні турбують більшість молодих дівчат. Вони ж кажуть, що є деякі ознаки, які є сигналом того, що скоро почнеться перша менструація.

  Щоб визначити приблизний час початку місячних, медики використовують шкалу Таннера. Вони дивляться, скільки з’явилося лобкових волосся, наскільки розвинулися грудей і звіряються зі шкалою. Якщо волосся на лобку трохи або є тільки невеликий пушок, а груди плоска, найімовірніше, до початку місячних пройде ще якийсь час.

  У цьому випадку потрібно було готової:

 • Потрібно носити з собою прокладки.
 • Якщо вранці з’явилися коричневі, рожеві чи взагалі незвичайні виділення, потрібно відразу ж використовувати прокладку, хоча б щоденну. І бажано надіти темні штани або спідницю.
 • Якщо місячні почалися, а під рукою не виявилося прокладки, не варто панікувати — у будь-якому випадку, сильна кровотеча малоймовірно. Можна використовувати шматочок тканини або паперову серветку, і при першій можливості звернутися до шкільній медсестрі.
 • Якщо почалися болі в нижній частині живота під час уроку, варто сказати вчителеві, що болить голова і відправитися до медсестри. Звичайно, медсестрі потрібно розповісти все, як є, але не варто робити це при всьому класі.
 • Груди

  Під час пубертатного періоду навіть у самих худих дівчат з’являється деяка кількість підшкірного жиру. Тільки що фігура була плоскою і рівною, і ось у неї з’являються вигини і опуклості — стегна, груди і так далі. Деякі дівчата ненадовго засмучуються через це, але розлад буває ще більше, якщо це все ніяк не відбувається, а у решти ровесниць фігури стають все більш жіночними.

  Незважаючи на всі корисні поради, не можна змусити груди рости швидше, так само як неможливо уповільнити розвиток свого тіла.

  Пам’ятай! Якщо твоє тіло зміниться рано — що ж, скоро за тобою підтягнуться твої подруги, і ти швидко усвідомлюєш, що тут немає нічого такого, через що варто було б піднімати стільки шуму. Якщо ж розвиток відбуватиметься повільно, просто подивися навколо — ти навряд чи побачиш багато жінок, які не пройшли через пубертатний період. У всіх нас свій розклад розвитку. Все трапляється тоді, коли трапляється. Коли повинне траплятися.

  Запах тіла

  Без сумніву, дівчина і раніше потіла, але хіба піт завжди був таким смердючим? Пот підлітка відрізняється від поту дитини. Підліток і потіє більше, і при цьому пахне по-іншому, тому що через гормональні зміни потові залози пахвами стають набагато більш активними. Пот, який вони виділяють, змішується з бактеріями, і разом вони дають запах, який має вкрай мало загального з солодким ароматом парфумів.

 • Необхідно щодня приймати душ або ванну, вмиватися м’яким милом і теплою водою. Кожен день потрібно надягати чистий одяг.
 • Потрібно користуватися дезодорантом або антиперспірантів. У чому різниця? Дезодорант перебиває неприємний запах, а антиперспірант блокує роботу потових залоз. Є багато спеціальних дезодорантів для дівчат, але деяким дівчатам потрібні сильніші засоби — такі, як антперспіранти для чоловіків.
 • Має сенс носити одяг і білизну, які на 100% складаються з бавовни. Завдяки такій тканині шкіра краще дихає, а сам одяг не намокає.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.