Зміна настрою у вагітних: як жити в новому тілі

Вагітність — це час, коли у жінки можуть повністю змінитися як смаки, так і погляди на життя. Навіть якщо вагітність довгоочікувана і вистраждана, після її настання жінка не завжди здатна усвідомити її відразу, так вже влаштована її психіка. Деякий час жінці може навіть здатися, що вона не дуже-то й рада цьому довгоочікуваному події. Але це від його грандіозність і з часом проходить.

Початок вагітності — адаптація до свого стану

З настанням вагітності жінка відчуває, що в її організмі щось змінилося. Змінюються смаки, звички, характер. Все це — наслідок гормональних змін і зміни обміну речовин.

Жінка постійно думає про те, що її оточують проблеми: що буде з дитиною, чи народиться вона здоровою, чи зможе вона його забезпечити і дати гідне майбутнє, як бути з роботою і кар’єрою. І все це на тлі виражених гормональних змін, які і так здатні вибити з колії.

Емоційний стан жінки міняється особливо сильно. Вона стає чутлива до таких дрібниць, які раніше і не помічала. Дуже характерна зміна настрою, коли після тільки що проявленого нападу дратівливості вона переходить до милого щебетання. А роздратування у неї може викликати все: від рідного чоловіка до товаришів по службі і начальника. Від самого незначного перешкоди або грубого слова вона починає плакати. В цей час жінка відчуває себе самотньою, їй здається, що її оточує стіна нерозуміння. Вона як би замикається у своєму внутрішньому світі.

Але найбільше переживання в цей час — це думки про дитину. Жінка згадує найменші подробиці свого життя, які передували зачаттю, з жахом перебирає в пам’яті всі можливі порушення, які вона зробила в цей час, і які могли б відбитися на дитині.

Все це зовсім не так просто пережити, як здається з боку. Справитися з таким станом жінці деколи вдається насилу, навіть незважаючи на те, що вона чудово розуміє, що з нею відбувається.

Так як же адаптуватися?

Перш за все, потрібно постаратися забути про всі проблеми і насолоджуватися своїм новим станом. І якщо уважно до себе прислухатися, то можна помітити, як загострилися всі почуття, як заграло все навколо зовсім іншими фарбами, і все це дає сигнали про те, що десь всередині починає розвиватися нове життя. А самотність виявляється теж не найгірший стан, адже можна розібратися в собі самій і в своїх почуттях.

Що стосується самих головних, глибинних страхів про те, можна ненароком завдати шкоди своєму малюкові, то знайте: природа дуже добре захистила його від зовнішніх і внутрішніх впливів. І якісь незначні порушення (келих вина, сигарета, не вчасно прийнята таблетка або одноразовий стрес) не можуть порушити його розвитку.

Середина вагітності — виховання любові до свого тіла

Після третього місяця вагітності поліпшується фізичний стан, жінка адаптується до вагітності і емоційний стан її стає більш стабільним. Але тут починаються зміна у фізичному вигляді жінки. Для деяких жінок це також дуже чутливо. Головна психологічна завдання на цьому етапі — прийняти і полюбити своє змінилося тіло і знову відчувати себе красивою і коханої. Це вдається не завжди і не відразу: бувають моменти, коли жінка відчуває себе коханою і бажаною, а буває — занедбаної і зненавидженої.

У цей період при правильному відношенні до себе жінка поступово від невпевненості в собі переходить до відчуття щастя, спокою і гармонії. Середина вагітності — самий спокійний і приємний період.

Заключний етап вагітності — відхід у себе

Поетапне розвиток вагітності поступово занурює жінку в глибину власних відчуттів та емоцій. Дуже важливо, щоб на цьому етапі її ніщо не хвилювало — вона занурюється всередину себе і спілкується зі своїм ще не народженим дитиною. Дитина дуже добре відчуває емоції матері: він хвилюється разом з нею і щасливий, коли щаслива мати. Ніщо не повинно вибивати жінку з цієї колії. Вона прислухається до своєї дитини, до його станом і бажанням, розмовляє з ним і думає про те, як же виглядає її малюк.

Перед самими пологами у жінки проявляється інстинкт гніздування: вона приводить своє гніздо в порядок, щоб принести туди пташеня. Це дуже сильний інстинкт, який змушує працювати по будинку навіть тих жінок, які раніше не мали поняття про такі клопотах.

І ще: перед пологами жінку цікавлять тільки її власні проблеми, тому вона стає розсіяною, може насилу розуміти, про що її питають, і логічно мислити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.