Зміцнення волосся — як захиститися від негативного впливу?

загрузка...

Сучасній цивілізованій людині доводиться несолодко. Адже всі блага цивілізації, якими ми сьогодні користуємося, мають і зворотний бік медалі: малорухливий спосіб життя, несприятлива екологія, нераціональне харчування, підвищені дози електромагнітного випромінювання, нервово-емоційне перенапруження, стресові ситуації, надзвичайно інтенсивний життєвий темп, та хіба мало що ще випадає на голову сучасного обивателя, особливо в урбанізованих великих містах. Причому фразу «випадає на голову» можна вжити не тільки в переносному, але й у прямому значенні, адже майже всі вищеперелічені чинники самим негативним чином позначаються на стані нашого волосся.

Кожна волосина росте з так званої волосяної цибулини — підшкірного мешотчатой освіти, яке має власну капілярну і нервову структуру. Завдяки цьому волосся постійно підживлюються необхідними для росту компонентами. Якщо ж кровопостачання або іннервація волосяного мішечка порушується, волосся поступово слабшає, стає ламким і, врешті-решт, повністю випадає. Саме такі умови і створюються при несприятливому впливі негативних чинників навколишнього середовища, при зловживанні шкідливими звичками (наприклад, паління різко погіршує життєздатність волосся), виникненні деяких дерматологічних проблем (себорейний дерматит, стригучий лишай та ін), а також при нашому власному невмілому поводженні з волоссям.

Як же уникнути всього цього? Що можна зробити, щоб зробити своє волосся сильними, пружними і красивими? Всі заходи, які спрямовані на зміцнення волосся, можна розділити на дві великі категорії: профілактичні та лікувальні. Перша група увазі запобігання негативного впливу негативних факторів. В першу чергу, потрібно стежити за тим, щоб не допускати перегрівання або, навпаки, переохолодження волосистої частини голови. Тому взимку не можна забувати про теплі головних уборах, а влітку під час сильної спеки (в тому числі на пляжі) в пік сонячної активності не зайвою буде крислатий панама. До цієї ж категорії можна віднести дотримання правил миття голови. Не секрет, що багато хто з нас, приймаючи ванну або душ, миють голову гарячою водою. Це неправильно! Мити голову потрібно водою не гаряче температури тіла. А наостанок дуже корисно обмити волосся холодною водою. Такий контрастний душ зміцнює судини волосяних мішечків. У продовження «ванній» теми відзначимо, що миття голови жорсткою водою сприяє сухості волосся, що є фактором розвитку лупи, шкірних захворювань і, в кінцевому підсумку, ламкості і втрати певної кількості волосся.

Крім того, доведеться плідно попрацювати над зміною деяких своїх звичок. Наприклад, переглянути свою дієту. Якщо ваш раціон бідний вітамінами і мікроелементами, необхідно усунути цю прогалину. Приділіть увагу свіжим овочам і фруктам, а взимку та ранньої весни, коли такі продукти стають дефіцитом, не забувайте про аптечні полівітамінні препарати в комплексі з мікроелементами. Також для волосся дуже корисна білкова їжа, тому не рідше одного разу на тиждень необхідно вживати м’ясні та рибні продукти. Наступним пунктом в списку заходів по зміцненню волосся має бути відмова від куріння. Ті, кому це зробити дуже важко, повинні віддавати собі звіт, що перед ними дуже простий вибір: або сигарети, або красиві і міцні волосся. Третього не дано.

Частіше розчісуйте волосся. Тим самим ви не тільки робите гарну зачіску, але і массіруете шкіру голови, стимулюючи кровообіг і покращуючи живлення волосяних цибулин.

Тепер торкнемося групи лікувальних заходів, які доцільно використовувати при наявності явних ознак ослаблення волосся. Перш за все, зверніть увагу на вищевказані профілактичні заходи. Не виключено, що при їх дотриманні ніякі додаткові дії по зміцненню волосся вам і не знадобляться. Якщо ж ні, то слід використовувати спеціальні аптечні засоби по догляду за волоссям (наприклад, при себореї можна застосувати шампуні з кетоконазолом або препаратами цинку). Однак деякі засоби можна приготувати і вдома. Так, змішавши подрібнену петрушку з 15 мл касторової олії, отримаємо відмінний препарат по догляду за волоссям. Також можна розчинити 50 г меду в літрі води і втирати цей розчин в коріння волосся. Враховуючи, що причини ослаблення волосся різноманітні, найкраще при наявності проблеми звернутися до фахівців, які порекомендують найбільш ефективне в кожному конкретному випадку лікування.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.