Зменшення грудей: проблема навпаки

Зменшити груди набагато складніше, ніж збільшити. Пояснюється це тим, що травмуються ніжні тканини молочної залози, а це може викликати різні ускладнення, найважчим з яких є відмирання її тканини (некроз). Але іноді ця операція необхідна жінці за станом здоров’я.

Для чого поводится операція по зменшенню грудей

Операцію по зменшенню грудей (редукційну маммoпластіку) проводять жінкам з надмірно великими молочними залозами. Молочні залози можуть мати значну вагу і здатні не тільки порушувати контури фігури, але і викликати викривлення хребта, тому деяким жінкам такі операції роблять за медичними показаннями.

Причини формування надмірно великої грудей — це спадкові особливості її будови, ожиріння і деякі інші ендокринні захворювання, різкі зміни гормонального фону при різних фізіологічних станах (гормональний вибух в підлітковому віці, вагітність).

Операція зменшення грудей припускає висічення тканин грудей. А так як тканини ці, як правило, дуже ніжні і ранимі, їх видалення пов’язано з небезпекою некрозу (відмирання) цих тканин, що є важким ускладненням, що загрожують життю жінки.

Показання та протипоказання

Операція зменшення грудей проводиться:

 • при великій і відвислою грудей, яка є косметичним недоліком;
 • при дуже крупних грудей, яка порушує роботу хребта, формуючи порушення постави; при цьому з’являються ознаки порушення мозкового кровообігу: головні болі, запаморочення, іноді — короткочасні непритомність;
 • при занадто великої грудей, яка створює проблеми зі шкірою (пітливість, попрілості, приєднання інфекції).
 • Пластична операція по зменшенню грудей протипоказана:

 • якщо причиною збільшення грудей є якесь ендокринне захворювання; в такому випадку пацієнтка підлягає лікуванню у ендокринолога; якщо протягом ендокринного захворювання стабілізувалося, а проблема з великими грудьми залишилася, то тоді вже проводиться операція;
 • будь-які гострі захворювання, загострення хронічних захворювань, важкі захворювання внутрішніх органів і цукровий діабет;
 • пубертатний вік (зазвичай до 18 років) — у цей період тканини грудей ще продовжують своє зростання під дією надлишкової секреції жіночих статевих гормонів;
 • порушення згортання здатності крові;
 • пухлини і кісти молочних залоз;
 • мастопатія (особливо вузлова форма).
 • Підготовка і проведення операції

  Будь-яка операція на грудях вимагає попереднього повного обстеження з метою виключення протипоказань для операції. Жінку обов’язково консультують терапевт і мамолог. Обов’язково проводиться ультразвукове та рентгенологічне (мамографія) дослідження молочної залози, загальний аналіз крові та сечі, електрокардіограма.

  Операція проводиться під загальним наркозом (зазвичай це ендотрахеальний наркоз, коли в трахею вставляється трубка, через яку в легені надходить кисень і наркотична речовина).

  Коли жінка перебуває в положенні стоячи, на її грудях спеціальним олівцем малюють лінії, по яких будуть проводитися розрізи (в положенні лежачи цього зробити буде вже неможливо, так як молочна залоза розпластався на грудях).

  Розрізи проходять в природних складках шкіри для того, щоб рубці, що утворюються згодом, були непомітними. Розрізів зазвичай декілька, так як при видаленні зайвої тканини потрібна підтяжка молочної залози з перенесенням соска (без відділення його від кровоносних судин і нервів) на інше місце. Після операції на рану накладаються косметичні шви.

  Після операції

  Після операції зазвичай є виражена набряклість тканини молочної залози, гематоми і болючість. Проходить все це поступово і при благополучному результаті операції не надто турбує жінку. Її попереджають, що після операції потрібно носити спеціальне підтримуюче молочну залозу білизна і уникати фізичних навантажень. Шви знімаються зазвичай через 10 днів.

  Після операції зменшення грудей можуть виникнути ускладнення:

 • кровотеча під час операції — зустрічається дуже рідко, так як в місці проведення операції дуже великих кровоносних судин немає;
 • нагноєння рани — це тільки звучить страшно, але зазвичай з цим ускладненням сьогодні легко справляються;
 • відмирання (некроз) тканини молочної залози або соска — це важке ускладнення, яке зустрічається при перетині досить великої артерії;
 • перетин нервових стовбурів, яке призводить до втрати чутливості шкіри в цій області;
 • формування грубих рубців, іноді — келоїдних (червоних блискучих рубців, схильних до розростання), які утворюються в основному з незалежних від хірурга причин (через особливості будови тканин даної жінки)
 • порушення симетричності розташування молочних залоз і сосків (у цьому випадку може знадобитися повторна операція).
 • Зменшення грудей краще проводити за медичними показаннями — занадто великий ризик ускладнень при цій операції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.