Зіртек: застосування при алергічних реакціях

В наш час дуже багато людей страждають алергічними захворюваннями, а вже хоча б одну алергічну реакцію на протязі свого життя переносять практично всі. Тому лікарські препарати, що роблять протиалергічну дію, користуються підвищеним попитом.

Що таке алергія

Алергія — це підвищена чутливість імунної системи до якого-небудь речовини. Дуже часто зустрічається харчова або медикаментозна алергія, коли стан підвищеної чутливості організму розвивається до деяких харчових продуктах і ліках. Харчова алергія проявляється у вигляді нудоти, блювання, проносу, болю в животі, закладеності носа, нападів ядухи, різного роду шкірного висипу, ангіоневртіческого набряку після вживання в їжу тих чи інших продуктів. Аналогічно з’являється і лікарська алергія, якщо препарат приймається внутрішньо, якщо ж він уводиться парентерально (за допомогою ін’єкцій), то може розвиватися і більш важка алергічна реакція, наприклад, у вигляді анафілактичного шоку.

Дуже часто алергія проявляється у вигляді різноманітних висипів на шкірі. Це може бути контактний алергічний дерматит, якщо людина доторкнувся до речовини, що викликає алергію — на шкірі в місці дотику виникає почервоніння і набряк, на поверхні яких з’являється бульбашкова висип. Зустрічається і вроджений атопічний дерматит — хронічне алергічне запальне захворювання шкіри, починається який з раннього дитинства і проявляється зудять висипаннями на шкірі.

Ураження дихальних шляхів проявляється у вигляді алергічного нежиті і бронхіальної астми. Поширене поєднання цих захворювань з алергічним кон’юнктивітом. Цей вид алергії часто буває сезонним, пов’язаним з розпиленням в повітрі пилку рослин. Такі захворювання носять назви сінної лихоманки або полінозу.

Зіртек при полінозу

Поліноз — це захворювання, яке носить яскраво виражений сезонний характер. Якщо у людини розвинулася алергія на пилок якоїсь рослини, то найчастіше при його цвітінні хворому доводиться на час переїжджати в іншу місцевість. Але іноді це зробити неможливо і ось тут на допомогу приходять антигістамінні препарати, в тому числі зіртек. Зіртек зручний тим, що на відміну від антигістамінних препаратів першого покоління, він не викликає вираженої сонливості і дозволяє вести звичайний спосіб життя. Не варто тільки займатися потенційно небезпечними для життя видами діяльності, наприклад, водити автомобіль, так як все ж деяке гальмівну дію на центральну нервову систему цей препарат має. В іншому він дуже зручний: достатньо прийняти всього одну таблетку на добу і протиалергічний ефект забезпечений.

При кропив’янці та набряку Квінке

Кропивниця може бути гострою та хронічною. Гостра кропив’янка — це алергічна реакція, яка проявляється свербежем і раптовим висипанням на шкірі пухирів, схожих за зовнішнім виглядом на пухирі, що виникають від дотику кропиви. Ці пухирі дуже швидко з’являються, можуть зливатися у великі конгломерати і так само швидко зникають. Гостра кропив’янка може розвинутися у відповідь на укуси комах, холод, тепло, сонячне світло і будь-яке інше хімічне або фізична дія, а також після вживання будь-яких харчових продуктів або лікарських препаратів.

Зіртек чудово справляється з гострої кропивницею, так як діє він швидко і ефективно: вже через 20 хвилин після прийому препарату всередину поширення кропив’янки буде призупинено.

Хронічна кропив’янка часто розвивається на тлі хронічних інфекційно-запальних захворювань, в результаті яких в організмі порушується обмін речовин, що і створює передумови для порушень з боку імунної системи. Прояви хронічної кропив’янки схожі з проявами гострої, але менш виражені. Але в деяких випадках розвиваються гігантська і геморагічна (з крапковими крововиливами) її форми. Хронічна кропив’янка може тривати багато років.

Зіртек при хронічній кропив’янці може застосовуватися з профілактичною метою для попередження рецидивів захворювання.

Особливо небезпечна кропив’янка, яка розвивається в області слизових оболонок і носить назву набряку Квінке або ангіоневротичного набряку. В набряк Квінке може переходити звичайна гостра кропив’янка. Набряк Квінке небезпечний тим, що може перейти на область гортані і порушити процес дихання. Тому при появі кропив’янки в будь-якому вигляді потрібно негайно прийняти який-небудь протиалергічний препарат — ідеально підійде зіртек, який діє дуже швидко.

При різних алергічних захворюваннях (атопічному дерматиті, бронхіальній астмі) зіртек також застосовується, але вже за призначенням лікаря і в складі комплексної терапії.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.