Зіртек — засіб від алергії для всієї родини

Зіртек — це ліки від алергії, активним інгредієнтом якого є цетиризин, що відноситься до неседатівних антигістамінних препаратів. Ефект Зіртеку забезпечується за рахунок запобігання дії гістаміну.

Що таке гістамін?

Гістамін — це речовина, які виробляється організмом в ході роботи його захисних механізмів. Воно знаходиться в тучних клітинах майже всіх тканин організму. Коли тіло реагує на будь-які чужорідні субстанції (відомі як алергени; до них відноситься, наприклад, квітковий пилок), алерген стимулює гладкі клітини, і вони вивільняють гістамін.

Вивільнений гістамін зв’язується зі своїми рецепторами (Н1-рецептори), викликаючи ланцюгову реакцію, результатом якої стає поява симптомів алергії. Наслідком цього стає збільшення припливу крові до ділянок, порушених алергією, і вивільнення інших хімічних сполук, що також є частиною відповіді на контакт з алергеном.

При сінній гарячці, наприклад, гістамін викликає запалення слизової оболонки носа, очей, шкіри або дихальних шляхів, через що у пацієнта з’являються такі симптоми, як свербіж, алергічний нежить, чхання і закладеність носа.

Як працює зіртек?

Цетиризин блокує гістамінові рецептори. Він не запобігає вивільнення гістаміну огрядними клітинами, але не дає йому зв’язуватися зі своїми рецепторами. Це, в свою чергу, запобігає виробленню інших хімічних речовин, задіяних у алергічної реакції і за рахунок зменшився таким чином припливу крові відбувається полегшення типових симптомів сінної лихоманки.

Зіртек також використовують для полегшення такого стану, як хронічна ідіопатична кропив’янка. Це хронічна свербляча висип, схожа на кропивницю, що з’являється без явних причин. Завдяки блокуванню дії гістаміну свербіж стає слабкішим, а висип зменшується. Зіртек називається неседатівних антигістамінні, так як він не впливає на мозок.

Седативний ефект при прийомі Зіртеку

Антигістамінні, що випускалися до недавнього часу, все в більшій чи меншій мірі володіли седативним ефектом — викликали сонливість, млявість, іноді навіть запаморочення. Це часто ставило пацієнта перед вибором: позбутися симптомів алергії, отримавши побічні ефекти, які можуть значно вплинути на якість життя, або зберігати активність мозку на нормальному рівні, але відчувати дискомфорт, викликаний алергічною реакцією. Антигістаміни нового покоління, у тому числі цетиризин, який входить до складу зіртек, є неседатівних.

Незважаючи на це, в рідкісних випадках пацієнти, які приймають зіртек, скаржаться на підвищену сонливість, яка може впливати на здатність керувати транспортним засобом або працювати з технікою, не порушуючи при цьому правил безпеки. Якщо ваша робота пов’язана з діяльність, потенційно небезпечної для вас або інших людей, вам потрібно почати приймати зіртек під час вихідних або відпустки, щоб у вас був час переконатися в тому, що він не надає (або надає) на вас седативну дію.

Під час прийому Зіртеку не рекомендується зловживати алкоголем.

Якщо вам належить прик-тест (шкірні проби) припиніть приймати зіртек або будь-які інші антигістамінні препарати за 48 годин до тесту. Це необхідно, оскільки антигістаміни можуть зменшити або зовсім блокувати реакцію шкіри, яка є ознакою алергії. У цьому випадку результати аналізів будуть ненадійними.

До складу Зіртеку входить лактоза, тому його не можна приймати людям з такими рідкісними спадковими порушеннями, як непереносимість галактози і мальабсорбція глюкози-галактози. Пацієнтам з непереносимістю лактози, зниженою функцією нирок і епілепсією під час прийому Зіртеку потрібно уважно стежити за своїм станом і звернутися до лікаря при найменших ознаках погіршення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.