Зіртек: дозування в інструкції або за призначенням лікаря

Зіртек — це ефективний і безпечний протиалергічний препарат, який можна мати в домашній аптечці, оскільки продається він без рецептів. Його можна прийняти в разі, якщо раптово з’явилася кропив’янка, набряк Квінке або контактний алергічний дерматит. А ось при алергічних захворюваннях зіртек краще приймати за призначенням лікаря, так як в цьому випадку він входить до складу комплексного лікування.

Як приймати зіртек при алергічних реакціях

Алергічні реакції на різні речовини відрізняються швидкістю появи і таким же швидким наростанням процесу. Часто це може загрожувати життю людини, тому алергічну реакцію краще зупинити на самому початку.

Зіртек дуже добре підійде для надання невідкладної допомоги при кропив’янці, набряку Квінке, контактних алергічних дерматитах, харчової і навіть неважкої лікарської алергії. Звичайно ж, анафілактичний шок він не зніме, тим ні менш, наявність лікарської форми у вигляді крапель дає можливість застосувати його і в цьому випадку.

Приймати зіртек потрібно при перших же ознаках алергії — саме в цій фазі алергічного процесу він найбільш ефективний, оскільки блокує дію гістаміну — основної речовини, що сприяє розвитку алергічної реакції.

В одній таблетці і в 1 мл (це 20 крапель) Зіртеку міститься 10 мг активної діючої речовини цетиризину. Приймають його всередину незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини. При алергічних реакціях дорослим і дітям після дванадцяти років потрібно прийняти одну таблетку або двадцять крапель Зіртеку. Дітям від шести місяців до двох років дають п’ять крапель, з двох до шести років — десять крапель.

А якщо виникне передозування?

Це дуже рідкісне явище, оскільки зазвичай навіть значне збільшення дози передозувань не дає. Тим не менш, передозування все ж можлива і проявляється вона у вигляді сонливості, яка чергується з руховим і психічним збудженням, підвищеної дратівливості. З’являється сильне серцебиття, тремтіння кінцівок і всього тіла, розширюються зіниці, іноді відбувається затримка сечовипускання. Якщо людина випадково прийме занадто велику дозу Зіртеку і у нього з’являться такі симптоми, потрібно негайно викликати швидку допомогу, а до її приїзду постаратися самостійно промити шлунок. Після промивання шлунка потрібно прийняти кілька таблеток активованого вугілля. Якщо стан не поліпшується, то подальше лікування повинно проводитися в стаціонарі.

Дозування Зіртеку при порушенні функції нирок

При порушенні функції нирок виведення Зіртеку з організму порушується, тому створюється небезпека передозування. Якщо порушення функції нирок незначне, то доза Зіртеку може бути звичайною, стандартної, але при порушеннях середньої тяжкості та тяжких, коли нирки фактично не справляються зі своїм завданням по виведенню токсичних речовин з організму, доза Зіртеку повинна бути переглянута.

Найкраще, якщо зіртек в цьому випадку призначить лікар, але алергічні реакції непередбачувані і іноді цей препарат потрібно прийняти терміново. У таких випадках рекомендується приймати половину стандартної дози, тобто 5 мг. Це буде половина таблетки або десять крапель.

Як приймають зіртек при алергічних захворюваннях

При алергічних захворюваннях (алергічному нежиті, кон’юнктивіті, бронхіальній астмі, алергічних шкірних захворюваннях) зіртек приймають за призначенням лікаря, так як він повинен «вписатися» в призначене лікарем комплексне лікування. Але є й загальні рекомендації для прийому Зіртеку. В першу чергу — це регулярність прийому: зіртек потрібно приймати один або два рази в день завжди в один і той же час — це дуже важливо. Час прийому препарату (ранок чи вечір) не має принципового значення і залежить від індивідуальних особливостей режиму дня хворого.

Доза Зіртеку і тривалість його курсу визначається лікарем, вони залежать від багатьох причин: від стадії і тяжкості алергічного захворювання (загострення, ремісія), супутніх захворювань (наприклад, наявності захворювань нирок), віку хворого (хворим похилого віку рекомендується знижувати дозу препарату) і так далі.

Кому протипоказано приймати зіртек

Зіртек не можна приймати під час вагітності, годування дитини груддю, дітям до шести місяців і при індивідуальній непереносимості компонентів препарату. З обережністю його рекомендується призначати при захворюваннях нирок і в літньому віці, коли часто порушується робота сечовивідної системи.

Зіртек — це лікарський препарат безрецептурного відпуску. Це означає, що одноразово його можна прийняти і самостійно, але тривало — тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.