Зіртек для дітей — чи можна його давати без призначення лікаря?

Часто у дітей вже в ранньому віці починаються які- то появи алергії. Зіртек — протиалергічний антигістамінний препарат другого покоління, який можна давати дітям з шестимісячного віку. При раптових алергічних реакціях мати може одноразово дати дитині зіртек самостійно, без призначення лікаря.

Зіртек при алергічних реакціях у дітей

Дуже часто такі реакції виникають влітку на укуси різних комах. При цьому у малюка з’являється почервоніння і набряк в місці укусу, а потім на цьому місці з’являється бульбашкова висип. Це контактний алергічний дерматит.

Буває і харчова алергія, яка може з’являтися у вигляді кропив’янки — папульозний висипки, яка нагадує висип після контакту з кропивою. Цей висип швидко з’являється, розповсюджується по всьому тілу, а потім так само швидко проходить. Небезпечна кропив’янка тим, що може перейти на слизову оболонку гортані (набряк Квінке), що викличе порушення дихання.

У всіх випадках алергічних реакцій дитині потрібна негайна допомога і мати може її надати, якщо в домашній аптечці є якийсь протиалергічний препарат. Зіртек добре підійде для таких випадків, оскільки він продається в аптеці без рецептів, випускається в підходящою для дітей лікарській формі у вигляді крапель і діє швидко.

Зіртек для дітей випускається у вигляді таблеток і крапель, але дітям призначаються тільки краплі. Дітям з шести місяців до двох років у таких випадках можна дати п’ять крапель зіртек, з двох до шести років — десять крапель, а після шести років від десяти до двадцяти крапель. Але зробити самостійно це можна тільки один раз, після чого слід звернутися до лікаря.

При алергічних насморках і кон’юнктивітах

Так само, як і у дорослих, алергічні нежиті і кон’юнктивіти — це одне з найчастіших захворювань. Вони можуть протікати цілий рік або сезонно. В останньому випадку вони часто загострюються під час цвітіння деяких трав. Такі алергічні захворювання, пов’язані з пилком рослин, називаються полінози або сінну лихоманку.

Алергічний нежить проявляється закладенням носа, частим чханням, свербінням в носі. Алергічний кон’юнктивіт — це почервоніння склер і кон’юнктиви, припухлість повік, сльозотеча, сильний свербіж.

Небезпечно при алергічному нежиті постійно користуватися судинозвужувальними краплями. У перші дні вони добре знімають алергічний набряк, так як звужують кровоносні судини, але при тривалому застосуванні настає парез кровоносних судин і їх стійке розширення, яке супроводжується вираженим, важко піддається лікуванню набряком слизової оболонки.

Краще діють антигістамінні препарати, наприклад, зіртек. Але в цьому випадку перед його прийомом потрібно порадитися з лікарем, оскільки зіртек призначається досить тривалими курсами.

При атопічному дерматиті

Атопічний дерматит — це вроджена алергія, яка проявляється у вигляді висипань на шкірі у дітей, починаючи з самого раннього віку. Раніше атопічний дерматит називали ексудативним діатезом. Атопічний дерматит з часом може перейти в нейродерміт, до нього можуть приєднатися інші алергічні захворювання, наприклад, алергічний нежить, бронхіальна астма і так далі.

Лікування атопічного дерматиту — завдання дуже складне, допомагає тільки комплексне лікування. До складу комплексного лікування завжди входять якісь антигістамінні препарати. Сьогодні дітям з атопічним дерматитом педіатри все частіше як антигістамінного засобу призначають зіртек, іноді у вигляді тривалих курсів.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказанням для прийому Зіртеку є підвищена чутливість організму дитини до компонентів препарату і вік до 6 місяців. З обережністю цей препарат призначається дітям із захворюваннями нирок, які супроводжуються зниженням їх функції.

Зіртек звичайно добре переноситься дітьми, тим не менш, побічні ефекти можливі:

 • з боку центральної нервової системи — млявість, сонливість, головний біль;
 • з боку шлунково-кишкового тракту — сухість у роті, пронос;
 • алергічні реакції (можливі, як і на будь-яке інше речовина) — у вигляді різної шкірного висипу, в тому числі кропив’янки, набряку Квінке, свербежу.
 • Зіртек дуже рідко дає передозування, але випадково все ж можна дати дитині велику дозу препарату. У цьому випадку посилюються всі його побічні ефекти. При передозуванні потрібно викликати швидку допомогу, а до її приїзду дитині по можливості слід промити шлунок і дати випити одну-дві таблетки растолченного активованого вугілля. Якщо стан не поліпшується, то подальше лікування проводиться в стаціонарі.

  Зіртек в краплях — це відмінне протиалергічний засіб для дітей.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.