Зинерит — врятує навіть від самої складної вугрової висипки

Зинерит — це ефективний лікарський препарат для місцевого застосування, до складу якого входять антибіотики і протизапальні речовини. Застосовувати його слід тільки за призначенням лікаря дерматолога або косметолога — самостійний тривалий прийом може погіршити перебіг основного захворювання.

Чому на шкірі з’являються вугри

Угри зазвичай з’являються на шкірі підлітків. Пов’язано це з тим, що в підлітковий період як у хлопчиків (більше), так і у дівчаток (менше, але теж буває) відбувається збільшення секреції чоловічих статевих гормонів андрогенів. Під дією андрогенів починає інтенсивно вироблятися шкірне сало підвищеної в’язкості і зміненого хімічного складу.

Таке шкірне сало потрапляє в шкірні пори, змішується з поверхневими, відлущені клітинами (підвищений відлущування клітин поверхневого епітелію шкіри також є характерною ознакою збільшення в крові андрогенів) і щільно закупорює отвори сальних залоз. Потім сальна пробка покривається пилом і брудом і набуває чорного кольору. Так на обличчі з’являються чорні крапки або комедони. Усередині щільно закупорених сальних залоз починає розмножуватися патогенна мікрофлора, яка завжди присутня на поверхні тіла людини. В результаті розвивається запальний процес, який швидко стає гнійним — прищі або вугри.

Іноді такі стани виникають не тільки в підлітковому віці, але й у дорослих жінок при порушеннях гормонального фону з підвищеним утворенням андрогенів. Жіночі статеві гормони естрогени перешкоджають секреції шкірного сала підвищеної в’язкості і тому їх застосовують для лікування вугрів у молодих дівчат і жінок.

Як діє на шкіру Зінеріт

Зинерит випускається у вигляді порошку для приготування розчину для зовнішнього застосування голландської фармацевтичною компанією Астеллас Фарма Юроп Б. В. У готовому вигляді це спиртовий розчин, який містить 1,2% ацетату цинку і 4% еритроміцину. Приготовлений розчин має протизапальну, антибактеріальну та розчиняє комедони дію. Для більш м’якої дії на шкіру в спиртовий розчин додається спеціальна речовина — діізопропілсебакат.

Антибіотик еритроміцин блокує синтез білка клітин збудників інфекції, що пригнічує їх життєдіяльність і здатність до розмноження. Ацетат цинку сприяє зменшенню секреції сальними залозами шкірного сала і розчиненню комедонов, відновлює нормальний стан клітин шкіри, має в’яжучу, протизапальну, антибактеріальну дію. У результаті під дією зінеріта значно зменшується кількість як вугрів, так і комедонов.

Вхідні до складу зінеріта препарати в комплексному складі значно швидше проникають у шкіру, ніж кожен окремо. Еритроміцин в основному має місцеву дію, в кров потрапляє його незначна кількість. Ацетат цинку в кров не потрапляє, він зв’язується з поверхневими клітинами волосяних цибулин і надає чисто місцеву дію.

Кому і як можна застосовувати Зінеріт

Показанням для застосування зінеріта є лікування вугрів. Вважається, що Зінеріт може впоратися з будь-яким ступенем тяжкості вугрової висипки, коли косметичні засоби виявилися неефективними. Лікування повинно проводитися за призначенням лікаря.

Для приготування розчину рідину із флакона з розчинником поміщають у флакон з порошком і струшують до повного розчинення, потім на флакон надягають кришку з аплікатором і, натискаючи на аплікатор, розчин наносять на уражені ділянки шкіри. Процедуру роблять двічі в день вранці і ввечері на ретельно очищену шкіру. Після того, як розчин висохне, він робиться непомітним і на нього можна накладати декоративну косметику. Приготовлений розчин зберігають протягом п’яти тижнів при кімнатній температурі. Рекомендована виробниками тривалість лікування — 2,5-3 місяці. Це не зовсім зрозуміло, так як протягом такого тривалого курсу лікування до препарату розвинеться звикання.

Протипоказаний Зінеріт при індивідуальній непереносимості хворим входять до його складу.

Побічна дія зінеріта

Зинерит звичайно добре переноситься, але у деяких випадках з’являється сухість, печіння і свербіж шкіри в місці його застосування. Якщо виключена алергійна реакція, то препарат можна продовжувати наносити на шкіру — всі неприємні явища скоро минуть. Під час процедури нанесення препарату на шкіру обличчя потрібно старанно обходити очі, порожнину носа і рота, так як Зінеріт може викликати подразнення слизових оболонок.

Зинерит — це не косметичний засіб, а лікарський препарат, тому його краще застосовувати не самостійно, а за призначенням лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.