Жовті виділення під час вагітності — коли потрібно турбуватися

Виділення під час вагітності можуть мати різний характер і це не завжди говорять про те, що в організмі щось не гаразд. Але для того, щоб розібратися в ситуації, потрібна консультація лікаря, самій жінці важко зрозуміти, нормально це чи ні. Для того щоб вагітна жінка не залишилася наодинці зі своїми питаннями і страхами, а також для того, щоб попередити всі можливі ускладнення, вона повинна регулярно відвідувати жіночу консультацію. У невагітної жінки характер виділень завжди пов’язаний з менструальним циклом. У першій половині менструального циклу, коли йде дозрівання яйцеклітини, організм жінки знаходиться в основному під впливом жіночих статевих гормонів естрогенів, у результаті чого виділення зі статевих шляхів стають рідкими і досить рясними — вони необхідні для того, щоб забезпечити зустріч яйцеклітини зі сперматозоїдом після її виходу з яєчника (овуляції).

У другій половині менструального циклу естрогенів стає значно менше і на перший план виходить інший жіночий статевий гормон — прогестерон, під впливом якого виділення стають густими і в’язкими, вони щільно, у вигляді пробки закривають канал шийки матки, не дозволяючи проникати туди інфекції — це охороняє запліднену яйцеклітину від різних впливів.

У перші три місяці вагітності (маються на увазі акушерські місяці по 28 днів або 4 тижні) основним гормоном, що впливає на жіночий організм є прогестерон, тому виділення можуть бути густими, непрозорими (іноді з жовтуватим відтінком) і в’язкі. Але необхідно пам’ятати про те, що в нормі вміст піхви повинне мати кислу реакцію, яка обумовлена присутністю лактобактерій, що виділяють молочну кислоту. У такому середовищі хвороботворні мікроорганізми розмножуватися не можуть, тому неприємного запаху у виділень бути не повинно.

З четвертого місяця вагітності «влада знову захоплюють» естрогени — виділення стають рідкими, більш рясними, прозорими, іноді злегка жовтуватими, але вони також не повинні мати неприємного запаху.

Від чого може змінитися характер виділень під час вагітності

Під час вагітності організм жінки особливо чутливий до різних впливів, у тому числі до впливів в області статевих органів. Так, різні прокладки, засоби особистої гігієни можуть викликати неприємні відчуття у вигляді свербіння і різного роду виділень (як правило, такі виділення прозорі і не мають запаху, якщо не приєдналася інфекція), які проходять після усунення цих впливів. Але потрібно пам’ятати, що при такому роздратуванні жіночі статеві органи стають особливо чутливими до впливу інфекції: потрапляння навіть невеликої кількості хвороботворних мікроорганізмів (наприклад, з брудних рук або з інших вогнищ інфекції через кров) здатні викликати запальний процес.

І, нарешті, саме неприємне — виділення можуть придбати жовтий колір при інфекціях, що передаються статевим шляхом.

Виділення при неспецифічних запальних процесах жіночих статевих органів під час вагітності

Неспецифічними такі запальні процеси називаються тому, що вони характерні для багатьох збудників інфекції. Найчастіше це буває стафілококи, кишкова паличка, протей і т.д. Такі запальні процеси рідко бувають гострими, найчастіше запальний процес вже був до вагітності, а з її настанням загострився. Тому так важливо перелічити всі можливі осередки інфекції перед зачаттям.

Виділення при загостренні запального процесу можуть набувати жовтий колір і неприємний запах, що говорить про те, що в них з’явилася патогенна мікрофлора (збудники інфекції). Такий запальний процес на ранніх термінах вагітності може закінчитися мимовільним викиднем, так як при запальних процесах може страждати слизова оболонка матки, в яку упроваджений зародок.

В даний час розроблені чіткі методики лікування запальних процесів на різних термінах вагітності.

Виділення при інфекціях, що передаються статевим шляхом

Збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом, можуть потрапити в організм жінки під час вагітності, а можуть перебувати там давно, при прихованому перебігу такої інфекції. Це трапляється при неправильному несвоєчасному лікуванні без лабораторного контролю: інфекція під впливом антибіотиків сховалася до пори до часу, а під час вагітності, коли організм жінки ослаблений різкими зрушеннями гормонального фону і обміну речовин, хвороботворні мікроорганізми «оживають» і викликають загострення.

У таких випадках говорять про специфічну інфекції: для кожного збудника інфекції характерні свої власні ознаки. Так, для гонореї характерні гнійні виділення жовтого кольору з неприємним запахом, які супроводжуються печінням і сверблячкою в області статевих органів.

Лікування інфекцій під час вагітності — це досить складний процес, тим не менше, існують лікарські препарати, які можуть впливати на збудників інфекції, не викликаючи при цьому ускладнень з боку плода.

Виділення під час вагітності повинні насторожувати, але не лякати жінку. Вона повинна чітко знати, що лікар жіночої консультації завжди допоможе їй розібратися в тому, нормально це чи ні.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.