Жовті виділення — частий чинник порушень в організмі

загрузка...

В нормі у жінки завжди є виділення з піхви. Характер їх змінюється залежно від фаз менструального циклу чи інших станів (період вагітності або постменопаузи). Зміна кольору, об’єму і консистенції піхвових білій залежить від вироблення статевих гормонів. Але не завжди жінка здатна відрізнити патологічні виділення від нормальних. Зокрема, призводить до паніки поява жовтих виділень. Самостійно часом важко розібратися чи є подібні виділення варіантом норми або ознакою захворювання, так як жовті виділення можуть бути і в тому і в іншому випадку. Найпростіший спосіб вирішення даної проблеми — це відвідування лікаря. Тільки лікар після ретельно проведеної діагностики зможе встановити наявність або відсутність захворювання.

Норма

Відомо, що нормальні виділення з піхви можуть варіюватися за кольором. Тобто в межах норми вважаються як прозорі або білуваті виділення, так світло-і темно-жовті. Консистенція нормальних виділень також різна, вони можуть бути і гелеобразную і у вигляді дрібних згустків. Обсяг вагінальних виділень змінюється в залежності від фази менструального циклу. Зазвичай кількість білей збільшується напередодні і під час овуляції. Крім того, нормальні жовті виділення не супроводжуються такими суб’єктивними ознаками, як свербіж, печіння або дискомфорт в області зовнішніх статевих органів. Також, жовті виділення в нормі не мають неприємного запаху. Іноді вагінальні виділення мають кілька кислуватий запах, що пов’язано з перевагою в піхву молочно-кислих бактерій, які створюють кисле середовище.

Як правило, поява жовтих виділень пов’язано із закінченням менструації. У деяких випадках жовті біли можуть з’являтися і перед початком менструації, нерідко з прожилками крові. Кожна жінка повинна знати не тільки характер своїх менструацій, але і характер виділень до і після місячних.

Патологія

Якщо у жінки крім жовтих виділень з’явилися скарги на свербіж, печіння, болі внизу живота і під час статевого акту і інші, це свідчить про інфекційний процес. Жовті виділення можуть збільшитися в обсязі і мати неприємний запах при порушенні правил гігієни, частому використанні мила під час підмивання, алергії на прокладки. У цьому випадку розвивається неспецифічний вульвовагініт, який проходить самостійно після усунення дратівливих чинників. Нерідко жовті виділення з’являються при наявності ерозії шийки матки в результаті її інфікування.

Також рясні жовті виділення з неприємним запахом виникають при запаленні маткових труб (сальпінгіт) або придатків матки (аднексит). Крім білей жінку турбують болі внизу живота різної інтенсивності, підвищення температури тіла, загальна слабкість і нездужання. Під час гінекологічного огляду пальпуються збільшені і болючі придатки.

Ще однією причиною появи патологічних жовтих виділень є захворювання, що передаються статевим шляхом. При трихомонадном вульвовагініті виділення жовтувато-зелені і пінисті. Пацієнтка скаржиться на виражений свербіж статевих органів. Гонорея також супроводжується гнійними, рясними і жовтими виділеннями. При відсутності своєчасного лікування висока ймовірність висхідної інфекції (ендометрит, аднексит, пельвіоперитоніт), що може стати причиною безпліддя.

Вагітність

Вагінальні виділення в період вагітності можуть мати різний характер і залежать не тільки від терміну вагітності, але і від приєднання інфекцій. Для першого триместру вагітності характерні жовті виділення, що пов’язано з підвищеним виробленням прогестерону — гормону вагітності. Такі виділення мають густу і в’язку консистенцію і практично непрозорі. Починаючи з другого триместру вагітності, в організмі майбутньої мами посилюється синтез естрогенів, за рахунок яких виділення розріджуються, стають рясними і прозорими. Виділення в ці терміни вагітності також можуть мати жовтуватий відтінок без неприємного запаху.

У випадку інфікування у вагітної жінки розвивається вульвовагініт, який так само виявляється суб’єктивними відчуттями (свербіж, печіння зовнішніх статевих органів). Лікування вульвовагінітів у вагітних є обов’язковим, так як процес може поширитися на плодові оболонки, амніотичну рідину і плід.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.