Жіночий парфум. Історія тріумфу

З появи перших жіночих парфумів в Давньому Єгипті парфум був секретною зброєю тих жінок, які хотіли зійти на новий рівень привабливості. Клеопатра і Нефертіті знали таємницю прекрасних запахів, і щедре використання пахощів дійсно надавало їм впевненості в собі і зводило з розуму представників сильної статі. Парфум широко використовувався в Єгипті, а потім був запозичений греками і римлянами.

Представниці древніх цивілізацій використовували масла, насичені запахами дерева, спецій і квітів, досить рідко: в якості доповнення до ритуалу прийому ванни. І тільки популярність парфюма в європейських країнах змусила жінок всього світу по-справжньому закохатися в ароматні «аксесуари». Ця любов у наші дні лише наростає, адже парфумери не тільки зберігають старі традиції, але й щорічно випускають нові дизайнерські аромати.

Прибуття парфуму в Європу

Парфум був завезений до Європи приблизно в дванадцятому столітті арабами, пропонували різні пахощі поряд з традиційними східними тканинами, прикрасами і спеціями. Але піком популярності ароматів можна вважати вісімнадцяте сторіччя, коли французький правитель Луї XV настільки любив маститись своє тіло духами, що вимагав новий аромат щодня.

Нанесення парфуму в ті часи — як на тіло, так і на різні предмети — було багато в чому продиктовано бажанням відбити неприємний запах тіла, викликаний рідкісним миттям. Не дивно, що суд Луї XV-го був відомий під назвою «парфумованого суду» — cour parfumme. З часу його правління духи починають швидко завойовувати популярність у Франції.

Англійська королева Єлизавета I була однією з перших жінок свого часу, які віддали данину парфуму. Королеві потрібні були тільки приємні аромати, і безліч вишуканих композицій були складені кращими парфюмерами, щоб догодити їй. Люди того часу вже навчилися підкоряти аромат нагоди, настрою і поряд, і тому парфумери були досить вільні у своїх експериментах. Популярність парфумів у Франції не тільки не зменшувалася, але й зростала, — як і у всій Європі. З часів Французької Революції, коли парфуми стали робитися на тій хімічній основі, яка використовується і до цього дня, Франція має горду назву самої «парфумерної» країни світу.

Парфюм: минуле і сьогодення

У Сполучених Штатах про популярність духів можна було судити за асортиментом універмагів. Особливо було помітно поява Шанель № 5 — аромату, який залишається одним з найпопулярніших жіночих ароматів світу. Нові і нові запахи поповнюють полиці парфумерних відділів щороку, відображаючи жінку того часу, коли вони були створені.

Сучасні жіночі парфуми виробляються не тільки в сотні різних варіантів самого запаху, але і в чудових флаконах, що доповнюють їх витонченість. Звичайно, аромати, різні як за якістю, так і за ціною, можна знайти у всіх великих торгових центрах, але сучасним жінкам доступний і інший «магазин» — Інтернет, де духи не тільки різноманітніше, але іноді й значно дешевше. Щоб такий шопінг був ще приємніше, купівлю доставлять прямо до вас додому.

Нові жіночі аромати ніколи не перестануть з’являтися, зберігаючи в собі відбиток мінливого стилю. Але, вибираючи парфуми, пам’ятайте про те, що вони не обов’язково повинні бути модними, але зобов’язані підкреслювати і доповнювати вашу зовнішність і манеру поведінки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.