Жіночі страхи — чоловікам не знайомі

Сутність страху настільки підступна, що ми помічаємо його лише тоді, коли він нам заважає, в інші моменти життя нам здається, що страху немає. Однак ми глибоко помиляємося, страх присутній завжди і скрізь, як азот в повітрі, але прояв його різне, у жінок страх проявляється у відношенні одних процесів і речей, а у чоловіків у відношенні інших предметів і дій.

Де ти ховаєшся, страх?

Багато досі впевнені, що страх — це почуття чи емоція, і так як ми можемо стримати свої емоції, можна боротись зі своїм страхом. Перше питання, яке виникає після того, як виник сам страх, це як з ним боротися?

Що таке страх і де він мешкає?

Страх знаходиться глибоко в несвідомої частини людської особистості. Як припустив Фрейд, в людині постійно борються два головних інстинкту: самозбереження і відтворення. Тобто, вся поведінка людини направлено на те, щоб зберегти свій біологічний вид і примножити його, якщо людина не буде цього робити — настане смерть. Ось це корінь страху, ці два інстинкти і є страх у своєму початку. Тобто страх — це не що інше як наша несвідома, чільна частина, що забезпечує нам існування, і своєю свідомістю ми не можемо їм управляти. До чого призведе боротьба зі страхом? До того ж, до чого призведе боротьба з самим собою, та й до того, до чого призводить будь-яка боротьба — жертви, руйнування, насильство і … смерть.

Оскільки інстинкт відтворення у чоловіків і у жінок проявляється по-різному, то і страхи розділилися за статевою ознакою.

Інстинктивні

Жінкам властиво бояться самотності (з несвідомого інстинкту постійно надходить сигнал про те, що необхідно відтворення), внаслідок цього жінка власне і залишається жінкою, стежить фігурою, робить макіяж, змінює колір волосся і форму стрижки. Ви коли-небудь думали, що на всі ці операції вас стимулює страх? Однак це так і є. Страх — це головний стимул, мотив який спрямовує поведінку. Через прагнення притягнути особу протилежної статі, у жінок виникає страх зайвої ваги, зморшок під очима, страх вікових змін і т.д.

Тільки жінкам притаманні: страх перед родовим процесом і боязнь за власну дитину, чоловікам ці страхи незнайомі.

Соціальні

У сучасних соціальних реаліях у жінок почали виникати й інші страхи, один з них — страх втратити роботу. Природно, цьому страху супроводжують інші види боязні — страх співбесіди, боязнь начальства, колег, партнерів по бізнесу, боязнь провалів і невдач, страх бути не прийнятою в суспільстві.

Побутові

Також до суто жіночим страхам можна віднести дрібні, побутові страхи: боязнь гризунів, тарганів, павуків та інших повзучий-гризучіх гадів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.