Жіноча логіка — складний адаптаційний механізм

Всі пам’ятають розхожий анекдот про хитросплетіння висновків, в результаті яких жінка все ж вирішує образитися? Жіноча логіка — притча во язицех, зручний привід посміятися і загордитися своєї чоловічої спроможності, прямим, як залізничне полотно, мисленням, силою, розумом, талантом. Багаторазово згадуючи «висновки» подруги, чоловік відчуває себе героєм. Ні, навіть не героєм, а ГЕРОЄМ. Адже йому підвладні течії кволих мислішек подруги, він дивиться в корінь її прозорих умовиводів, він її саму наскрізь бачить. І чи може бути для чоловіка більший комплімент, ніж усвідомлення власної великої і могутньої значущості?

А те, що це зрежисовано великим професіоналом своєї справи, те, що хтось кимось маніпулює (хто і ким — великий секрет), те, що ситуація розгортається саме так, як повинна. Ну, цього великого і сильного лицареві, переможцю драконів, професору, автогонщику, енциклопедисту, кращому в світі заварівальщіку чаю і інше, інше … знати не обов’язково.

Жіноча логіка з точки зору науки

Отже, що ж це таке: жіноча логіка? Це, на думку психологів, адаптаційний механізм, який виробився у жінок впродовж тисячоліть. Причому, зауважу, не в результаті еволюції природного. У результаті еволюції соціальної — від життя в суспільстві чоловіків, з чоловіками і, якщо бути чесними, для чоловіків. І цей механізм дозволяє нам з вами не просто вижити в суворому чоловічому світі, пристосуватися до нього, а … взяти над ним верх. Як? Дуже просто: приголомшити, та так, що спочатку чоловік на кілька хвилин замре в дуже глибокій здивуванні, після — Розчулений, а потім зовсім втратить контроль над здоровим глуздом. І все: його можна брати голими руками! Чи ні, навіщо брати. Сам прийде, все принесе, що треба зробить. І ще спасибі скаже.

речі, існування жіночої логіки — давно доведений науковий факт. У своїй роботі «Про молекулярно-генетичних механізмах жіночої логіки» кандидат біологічних наук інституту біології гена РАН В.Н.Башкіров доводить відмінність логіки «взагалі» (чоловічий) і жіночої: «На відміну від логіки« взагалі », жіноча логіка, по суті своєї, вероятностна. Так, логічний символ «ТАК» в жіночій логіці з ймовірністю 0,5 може бути «ТАК-1» (тобто означати ствердження) і з такою ж вірогідністю «ТАК-2» (заперечення). Все це справедливо і для «НІ». У перекладі на загальнолюдський, це твердження пояснюється просто: жінка, яка стверджує, що не хоче купувати цю сукню. Може насправді згорати від бажання побачити його в своєму гардеробі. Але: в якості подарунка — раз. Або через тиждень, коли вона все ж відсидить свою звірячу дієту, і живіт не буде так випинатися — два. Або дуже хоче, але не купить ніколи, тому що треба платити за квартиру, за школу, за кредит і зуби робити. Але дуже-дуже хоче — три. Це — варіативність відмови. Або: «Милий, я вийду за тебе заміж, якщо ти купиш мені ось той синенький Мерседес. До завтра, до одинадцятої ранку … »- начебто погодилася, але в той же час і немає. Хоча дала зрозуміти, що задовольниться і тридцятирічним Жигулями.

Каприз або тверезий розрахунок?

За поняттям «жіночої логіки» — милою, наївною, трохи дурнуватою стоїть тверезий, майже медичний і злегка математичний розрахунок. Жінка здатна так змоделювати ситуацію, що буде впевнена в позитивному для себе результаті відсотків на сто-сто двадцять. І що, всі цілі й ситі: чоловік — супермен, жінка — дурненька журналістка (модель, офіціантка, студентка, потрібне вписати). Его задоволено. Причому в обох сторін.

Чи помічали ви, що жінка, повністю прийняла чоловічий тип поведінки (не зовнішності): їх мислення, їх висновки, їх спосіб вести переговори — часто вимушена для досягнення своїх цілей прикладати куди більше зусиль, ніж у рівнозначної ситуації чоловіки і вже, тим більше, жінки з жіночим типом поведінки? Фемінізм, без сумніву, річ позитивна. Але навіщо мені тягти ці шпали, якщо поруч йде такий сильний … з такими м’язами, з такими руками. Ви кажете, цей м’яз називається «трЮцИпс»? Ах, «трицепс»! Так? Так важко, ох, які вправи. Спасибі, що донесли. Нетяжко було? О, який ви сильний … мужній. Ні, телефону у мене немає. І, взагалі, я заміжня.

Наталія Руденко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.