Жасмін в ароматерапії — повна релаксація

Жасмин — рослина сімейства маслинових, культивується як декоративна квітка, а ось ефірне масло, що отримується з жасмину, вважається «королем ароматів» серед інших рослинних ефірних олій, і широко застосовується в ароматерапії і парфумерній промисловості. Батьківщиною жасмину є схід, у багатьох східних країнах це священна квітка, який особливо шанують і люблять.

Ефірне масло жасмину володіє розкішним, неповторним ароматом і входить до складу композицій найдорожчих парфумів. Квіти цієї рослини, з яких одержують ефірну олію, збирають виключно на світанку, з 4 до 5 ранку, саме в цей момент вони найбільше наповнені ароматом і ефірними сполуками. Олія жасмину високо цінується і в матеріальному сенсі, і в терапевтичному.

Як будь-яке інше ароматичне масло, ефір жасмину впливає на організм людини з трьох сторін: емоційної (психічної), фізіологічної, енергетичної (ментальної).

Олія жасмину виявляє седативну дію на нервову систему, знімає напругу (психічна сторона впливу), дозволяє досягти повної релаксації, відноситься до класу афродизіаків (збудливих сексуальне бажання), нормалізує сон, знімає нервове виснаження, апатію, стресовий стан, знижує тривожність. Це «антіпессімістіческій» аромат, він робить позитивний вплив на хід думок, направляючи їх у конструктивне русло.

З фізіологічної точки зору, масло жасмину має сильно виражені спазмолітичні властивості, знімає спазми м’язів, болі, кольки, знижує артеріальний тиск (використовується при лікуванні гіпертонії). Здавна олія жасмину вважалося «жіночим» маслом, воно нормалізує функціонування залоз внутрішньої секреції у жінок і відновлює нормальний менструальний цикл. В давнину це масло застосовували під час родового процесу, воно тонізує матку і стимулює лактацію.

Також масло жасмину володіє протизапальними, антисептичними, болезаспокійливими властивостями, діє як ранозагоювальний і відхаркувальний засіб. Його застосовують при захворюваннях дихальної системи.

Позитивний вплив на організм надає масло жасмину і з енергетичної точки зору, воно має здатність відновлювати енергетичну оболонку людини (ауру). Жасмин — це аромат для медитації, він здатний умиротворяти уявний хід, і особливо корисний для серцевої чакри і для сонячного сплетення (відкриває прагматичний погляд на відносини з людьми).

Ефірне масло широко застосовується і в косметології (як омолоджуючий і живильний засіб, для лікування запалень, алергічних реакцій на шкірі і неспецифічних дерматитах) і в харчовій промисловості (ароматизатор для чаю).

Хімічний склад ефірної олії жасмину дуже багатий, воно містить більше 100 корисних компонентів, серед яких такі групи речовин як: сесквітерпени, трітерпени, монотерпеноли, дітерпеноли, кетони, складні ефіри, феноли, лактони, кислоти та ін компоненти.

Ефірне масло жасмину застосовується в ароматерапії як поодинці, так і в комплексі з іншими маслами, що підкреслюють його аромат (компліментарні масла), до них належать: вербена, лимон, ліметт, м’ята, неролі, сандал, лимонна трава.

До складу багатьох ароматичних композицій (косметологічних, терапевтичних) входить масло жасмину. Для використання в аромалампу і аромамедальйон достатньо 2-3 крапель олії, стільки ж буде потрібно, щоб ароматизувати ванну.

Олія жасмину призначене тільки для зовнішнього застосування, його категорично не можна приймати усередину (може містити залишки токсинів) і в перші місяці вагітності. Також уважно до застосування масла жасмину необхідно підійти тим, у кого знижений артеріальний тиск, гастрит зі зниженою кислотністю і є захворювання нирок.

Застосовуючи масло жасмину в ароматерапії необхідно пам’ятати, що існує і індивідуальна непереносимість препарату. Особливо рекомендовані ароматерапевтические процедури із застосуванням масла жасмину людям з підвищеною нервовою збудливістю і емоційністю.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.