Жанін — побічні ефекти: цілком можливі

загрузка...

Побічні ефекти є у всіх гормональних контрацептивів. Жаннин відноситься до низькодозованим гормональних контрацептивів, тим не менше, і він дає досить багато побічних ефектів. Щоб їх уникнути, потрібно застосовувати Жанін тільки за призначенням лікаря і після обстеження.

Для чого проводити обстеження перед призначенням Жанін

Перед призначенням будь-якого гормоального контрацептиву (ГК) обов’язково проводиться загальне обстеження, яке включає в себе не тільки огляд гінеколога та лабораторні дослідження, але і консультації інших фахівців для виключення захворювань, при яких прийом ГК протипоказаний.

Незважаючи на те, що Жанін є низькодозованим препаратом, виробник (німецька фармацевтична компанія Шерінг) наполягає на обов’язковому виконанні цієї умови. Тільки так може бути гарантована безпека застосування Жанін для жінок.

Побічні ефекти Жанін з боку органів кровообігу

Основною небезпекою при прийомі Жанін (як і при прийомі будь-яких інших ГК) є тромбози — закупорка тромбами кровоносних судин. І, незважаючи на те, що практично всі препарати компанії Шерінг дають мінімум побічних ефектів, тим не менш, небезпека завжди існує. Саме тому в переліку протипоказань для прийому препарату майже половина становлять захворювання, які могли б викликати підвищену схильність до тромбоутворення.

Тромбози небезпечні тим, що можуть виникнути в будь-якому кровоносній судині, в тому числі жилячому життєво важливі органи. Особливо небезпечні тромбози кровоносних судин, що живлять серце, головний мозок та органи черевної порожнини. Ще одна небезпека — тромбоемболії — відрив тромбу і закупорка ним великих кровоносних судин, наприклад, легеневої артерії.

Підвищену схильність до утворення тромбів можуть викликати будь-які захворювання, що створюють застій в кровоносній системі. Застій у венозній системі створює варикозне розширення вен, при цьому тромбози можуть виникати в області нижніх кінцівок і органів черевної порожнини.

Атеросклероз може бути причиною ішемічної хвороби серця і звуження судин головного мозку. Застій крові може виникати в артеріальній системі внаслідок того, що судини звужуються через утворення на їх стінках атеросклеротичних бляшок. Тромбоз коронарних артерій може призводити до інфаркту міокарда, а судин головного мозку — до інсульту.

Підвищений тромбоутворення характерно для цукрового діабету із судинними ускладненнями, різних захворювань підшлункової залози і деяких інших захворювань. Перед призначенням Жанін обов’язково поверяются всі показники згортання крові.

Побічні ефекти Жанін з боку органів травлення

Небезпечні зміни з боку з боку печінки, що виникають при прийомі Жанін, тому він протипоказаний при будь-яких захворюваннях печінки з порушенням її функції. Призначати Жанін можна тільки після повного одужання і нормалізації лабораторних показників. При появі перших же ознак порушень функції печінки (наприклад, жовтяниці) Жанін має бути скасований.

З боку органів шлунково-кишкового тракту можлива поява нудоти, блювання, проносу, болю в животі. Ці побічні ефекти найчастіше з часом проходять і не вимагають відміни — в цьому випадку рішення про продовження або припинення гормональної контрацепції приймає лікар.

Побічні ефекти Жанін з боку нервової системи та органів чуття

З боку центральної нервової системи можливі головний біль (у тому числі головний біль з одного боку — мігрень, яка виникає при різкому розширенні судин головного мозку), знижений настрій, швидка стомлюваність. Особливо небезпечні мігрені, які супроводжуються короткочасними або більш стійкими порушеннями рухів і чутливості.

Порушення з боку органів чуття часто проявляються порушеннями зору та непереносимістю контактних лінз.

Побічні ефекти Жанін з боку статевої та ендокринної систем

З боку ендокринної системи можлива поява болючої напруженості молочних залоз, виділень з сосків, набряків (затримки рідини внаслідок порушення під дією ендокринної системи сольового обміну), збільшення або, навпаки, зниження маси тіла, поява на обличчі пігментних плям (хлоазм).

З боку статевої системи можлива зміна характеру вагінальних виділень і статевого потягу.

Можливі й такі побічні ефекти, як алергії, які проявляються у вигляді різного роду шкірного висипу, свербежу, печіння, ангіоневротичного набряку.

Жаннин — це якісний гормональний контрацептив, який виробляється надійної фармацевтичною компанією. Тим не менш, як і будь-який препарат цієї групи, він може давати серйозні побічні ефекти, якщо при його призначенні не були враховані всі протипоказання для прийому.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.