Жанін — не тільки контрацепція, але і захист від вугрів

Жанін — це низькодозовані комбінованих оральних засіб контрацепції, до складу якого входять естроген і прогестин.

Протизаплідний ефект Жанін забезпечується за рахунок трьох доповнюючих один одного механізмів:

 • Придушення овуляції на рівні гіпоталамо-гіпофізарної регуляції
 • Зміна властивостей цервікальних виділень, в результаті чого порушується активність сперматозоїдів
 • Зміни ендометрію, які призводять до неможливості імплантації заплідненої яйцеклітини
 • У жінок, що приймають оральні контрацептиви, менструальний цикл стає більш регулярним, рідше спостерігаються болі під час місячних, кровотеча менш рясно, за рахунок чого знижується ризик розвитку анемії — дефіциту заліза.

  Таблетки потрібно приймати перорально, щодня в один і той же час, запиваючи невеликою кількістю води. Коли одна упаковка, в якій міститься 21 таблетка, закінчиться, потрібно зробити семиденний перерву, протягом якого зазвичай починається менструальна кровотеча. У більшості випадків це відбувається через 2-3 дні після прийому останньої таблетки. Починати прийом таблеток з нової упаковки потрібно незалежно від того, скінчилося кровотеча, чи ні.

  Як починати приймати Жанін

  Якщо в попередньому місяці ви не брали якісь гормональні протизаплідні, потрібно починати прийом цих пігулок в перший день менструального циклу (тобто в той день, коли починаються місячні). Це можна зробити протягом 2-5 перших днів циклу, але в цьому випадку ще 7 днів вам потрібно буде використовувати бар’єрні методи захисту від вагітності (наприклад, презервативи).

  Якщо раніше ви використовували інші гормональні протизаплідні, рекомендується почати приймати Жанін на наступних день після приймання останньої активної таблетки ваших попередніх контрацептивів, але в будь-якому випадку не пізніше, ніж після звичайного семиденного перерви (якщо в упаковці 21 таблетка), або через добу після прийому останньої неактивної таблетки (якщо в упаковці 28 таблеток).

  Ті, хто раніше брав гестагенні протизаплідні, можуть починати прим Жанін без перерви або протягом семи днів після закінчення прийому інших контрацептивів. Чим швидше жінка починає прийом нових протизаплідних, тим швидше вона буде захищена від небажаної вагітності.

  Після аборту, зробленого в першому триместрі вагітності, можна починати приймати Жанін одразу ж у день аборту. Це забезпечить моментальну захист від вагітності. Оскільки на практиці жінки відновлюють сексуальну активність лише через кілька тижнів або навіть місяців після переривання вагітності, можливо, доцільніше почати приймати Жанін, коли розпочнуться перші нормальні місячні після аборту.

  Після пологів або аборту в другому триместрі вагітності рекомендується почекати 21-28 днів до початку прийому Жанін. Знову ж таки, на практиці жінки після подів або абортів на пізніх термінах дуже рідко починають займатися сексом так рано. Як правило, для мінімального відновлення, як фізичного, так і психологічного, повинно пройти не менше шести тижнів. Тому краще всього почати приймати Жанін після того, як лікар скаже вам, що ваш організм достатньо відновилася і за сім днів до фактичного відновлення сексуальної активності.

  Якщо ви забули прийняти таблетку

  Захист від вагітності не знижується протягом тридцяти шести годин після прийому таблетки. Якщо ви забули прийняти одну з таблеток і згадали про це протягом дванадцяти годин, прийміть її як можна швидше, а подальші приймайте, як зазвичай. Якщо ж пройшло більше дванадцяти годин, прийміть цю таблетку (навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно) і продовжуйте прийом, але протягом семи днів користуйтеся додатковими засобами контрацепції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.