Зелений чай: вчора, сьогодні і назавжди

загрузка...

Зелений чай — не тільки один із самих популярних у світі напоїв, але й, без сумніву, напій найбільш корисний. Про цілющі властивості зеленого чаю китайці, наприклад, знали ще кілька тисячоліть тому — за допомогою зеленого чаю лікували найрізноманітніші порушення, від головних болів до депресії.

Що робить зелений чай таким особливим

Секрет користі зеленого чаю для здоров’я — Катехіновий поліфеноли, речовини, що мають властивості потужних антиоксидантів. Поліфеноли володіють здатністю уповільнювати ріст ракових клітин і руйнувати ракові клітини без всякої шкоди для оточуючих здорових тканин. Крім того, поліфеноли ефективно знижують рівень холестерину і уповільнюють утворення кров’яних згустків, характерне для початкової стадії тромбозу, основної причини інфарктів і інсультів.

Корисні властивості поліфенолів, удосталь містяться в зеленому чаї, повноцінно були вивчені не так давно. Так, наприклад, з корисними властивостями поліфенолів пов’язаний так званий «французький парадокс»: серед французів, які вживають багато жирної їжі, відсоток розвитку хвороб серця значно менше, ніж серед американців. Секрет відмінного здоров’я французів, не відмовляються від жирної їжі — в червоному вині, а точніше, в поліфенолів, які містить цей напій. Поліфеноли, що містяться в червоному вині, нейтралізують шкідливий вплив на організм жирів. А не так давно вчені з’ясували, що поліфеноли, які містяться в зеленому чаї, чи не вдвічі ефективніше, ніж «винні» поліфеноли — чим і пояснюється, наприклад, рідкість захворювань серця серед японців, для яких зелений чай вже давно став «національним »напоєм. Особливий процес виробництва зеленого чаю, що виключає можливість окислення поліфенолів під впливом кисню, дозволяє зберегти всі корисні властивості поліфенолів. Саме тому зелений чай набагато корисніше для людини, ніж його найближчий «родич» — чорний чай.

Користь зеленого чаю для здоров’я

В першу чергу, зелений чай — це відмінний засіб профілактики ракових захворювань. Американські вчені з’ясували, що для того, щоб істотно знизити ризик розвитку раку, необхідно випивати всього дві чашки зеленого чаю в день. Втім, цю кількість можна без жодних побоювань збільшувати до п’яти-шести чашок в день — у зеленого чаю немає ніяких побічних ефектів, за винятком легкої безсоння, яку може спровокувати міститься в цьому напої в невеликих кількостях кофеїн. А японські вчені Інституту дослідження ракових захворювань Сайтама з’ясували, що у жінок, які випивають п’ять або більше чашок зеленого чаю в день, рак молочних залоз розвивається набагато повільніше.

Американські дослідники припускають, що вживання чотирьох і більше чашок зеленого чаю в день допомагає запобігти ревматичний артрит і, що ще корисніше, полегшити симптоми цього захворювання. І, нарешті, зелений чай корисний навіть для здоров’я зубів і порожнини рота: зелений чай нейтралізує бактерії, що провокують карієс.

Зелений чай для схуднення

Одна з найважливіших переваг зеленого чаю полягає в тому, що цей смачний і дійсно корисний напій допомагає худнути без жодного збитку для здоров’я і підтримувати досягнутий вагу в нормі. Вчені виявили, що вживання зеленого чаю стимулює процес термогенеза в організмі, підвищуючи температуру тіла і прискорюючи обмін речовин. В результаті термогенеза організм змушений звертатися за додатковими джерелами енергії і спалювати жирові клітини, а енергія, яку організм отримує з їжею, не відкладається у вигляді нових жирових відкладень.

Дослідники навіть підрахували, що, випиваючи п’ять чашок зеленого чаю в день, можна спалити від сімдесяти до вісімдесяти калорій без всяких зусиль — і, таким чином, схуднути на півкіло за сорок три дні і на три з половиною кілограми за рік. На цьому, втім, корисні властивості зеленого чаю для схуднення не закінчуються: зелений чай регулює рівень цукру в крові і пригнічує неприємне відчуття голоду (зокрема, бажання терміново з’їсти що-небудь солодке, яким організм «сигналізує» про зниження рівня цукру в крові) .

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.