Здуття живота при вагітності — основні причини метеоризму

Здуття живота при вагітності — це явище, з яким рано чи пізно стикаються всі вагітні жінки. Здуття живота при вагітності доставляє особливий дискомфорт, і чималий, оскільки це одна з найбільш неприємних особливостей чи «симптомів» вагітності.

Що викликає здуття живота при вагітності

Як тільки ви отримуєте позитивний результат тесту на вагітність, вам починає здаватися, що джинси вам малі. І дійсно, вже в перші місяці вагітності тіло жінки змінюється, за що слід «дякувати» статевий гормон прогестерон. Прогестерон необхідний для нормального перебігу вагітності і здоров’я плоду (не дарма його називають гормоном вагітності), проте крім цього він стимулює появу трьох найбільш неприємних для вагітної жінки симптомів: здуття живота, відрижки і метеоризму. Чому? Справа в тому, що прогестерон викликає розслаблення гладкої мускулатури організму (у тому числі шлунково-кишкового тракту). Це уповільнює процес травлення, і для засвоєння містяться в їжі поживних речовин потрібно більше часу. Це добре. Погано те, що сповільнений обмін речовин може викликати здуття живота. Крім того, на здуття живота під час вагітності впливає ще один важливий фактор — тиск збільшується матки на кишечник і зниження його тонусу.

Що потрібно знати про здутті живота при вагітності

На жаль, постійне відчуття, що ви занадто багато з’їли за обідом, з розвитком вагітності тільки посилюється, оскільки матка постійно збільшується в розмірах і давить на шлунок і кишечник. Це може викликати не тільки дискомфорт, але і хворобливі відчуття, проте подумайте про те, що цей біль і дискомфорт відчуваєте тільки ви, а дитина спокійно росте у вас в утробі, де йому тепло і затишно.

Як зменшити здуття живота при вагітності

 • Правильно харчуйтеся і пийте більше води, щоб уникнути запорів під час вагітності, так як запори можуть посилити здуття живота.
 • Зменшіть розмір порції, перейдіть на часте, але дробове харчування, щоб не перевантажувати травну систему (замість трьох основних прийомів їжі — шість-сім перекусів протягом дня).
 • Їжте повільно. Коли ми їмо занадто швидко, ми часто ковтаємо повітря. Потрапляючи в травну систему, повітря може утворювати «газові кишені» в кишечнику. Ретельно пережовувати їжу, щоб запустити процес травлення — ваш кишечник буде вам вдячний.
 • Намагайтеся розслабитися. Через напруги ви можете ковтати повітря, як під час їжі, так і протягом дня. І не розмовляйте з набитим ротом — це не просто негарно, але й шкідливо.
 • Дотримуйтеся раціону харчування для вагітних, не вживайте продукти, які сприяють газоутворенню: капусту, бобові, смажене, цибуля, або будь-які інші продукти, які впливають конкретно на ваш шлунково-кишковий тракт.
 • Пийте менше рідини під час їжі. Ви можете компенсувати споживання рідини протягом дня.
 • Пийте з чашки або склянки — не з пляшки або через соломинку — і не ковтайте рідина відразу, вона повинна затриматися в роті. Пийте невеликими ковтками.
 • Виключіть з раціону газовані напої.
 • Не вживайте продукти з цукрозамінників, наприклад, з сорбітом, найпоширенішим штучним підсолоджувачем.
 • Не їжте і не пийте стоячи або лежачи. Навіть якщо хочете зробити ковток води або з’їсти бутерброд, присядьте.
 • Носіть вільний, зручний одяг, не здавлюючу талію і живіт.
 • Не жуйте жувальну гумку або не сосите льодяники.
 • Більше рухайтеся. Навіть швидка ходьба може підвищити тонус травного тракту.
 • Не паліть. Куріння не тільки викликає й загострює безліч серйозних проблем зі здоров’ям, але і підвищує кислотність шлунка (в ідеалі від цієї шкідливої звички варто відмовитися ще до вагітності. Якщо ви все ще курите і не можете кинути самостійно, зверніться за допомогою до лікаря).
 • Подумайте про те, щоб зайнятися йогою або знайдіть інші методи релаксації. Навчіться правильно дихати — це вміння не тільки зменшить здуття живота, але й допоможе при пологах. У деяких жінок спостерігається схильність до гіпервентиляції, тому вони ковтають більше повітря, коли схвильовані або стурбовані.
 • Якщо ці заходи не допомагають, зверніться до вашого лікаря і попросіть підібрати вторгнень засіб. Багатьом вагітним жінкам рекомендують приймати Еспумізан. Він не всмоктується в кров і не впливає на розвиток плода, тому вважається абсолютно безпечним засобом для лікування здуття живота у вагітних жінок. Крім Еспумізан в якості вітрогонної засоби можна використовувати всі інші ліки на основі симетикону. Не приймайте таблетки активованого вугілля, тому що вони не безпечні під час вагітності.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.