Здуття кишечнику — коли газів занадто багато

загрузка...

Здуття кишечнику зазвичай є результатом підвищеного газоутворення; пов’язаним з ним симптоми часто стають об’єктом жартів, а у людини, яка страждає від них, викликають сильний дискомфорт. На щастя, це стан в більшості випадків можна легко контролювати за допомогою дієти і деяких змін в способі життя. Здуття кишечника є поширеною проблемою; зазвичай воно не є серйозною проблемою, але в деяких випадках може вказувати на серйозне порушення.

Коли ми ковтаємо їжу, воду або слину, ми заодно проковтуємо деяка кількість повітря, які скупчується в травній системі. Газ, який збирається там, складається переважно з азоту і кисню. Крім того, газ виробляється, коли ви переварюєте їжу — як правило, це метан, водень і вуглекислий газ. Здуття кишечника розвивається, коли газів накопичується занадто багато.

Якщо здуття кишечника супроводжується сильним болем у черевній порожнині, частими епізодами діареї або запору, безпричинним зниженням ваги і / або присутністю крові в калі, слід проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами здуття кишечника є відчуття дискомфорту або біль у животі, від слабкої до помірної, а також метеоризм. Іноді він також супроводжується запором і частою відрижкою.

Причини здуття кишечника

Наступні порушення можуть стати причиною здуття кишечника:

 • Запор;
 • Синдром роздратованого кишечника;
 • Целіакія — найпоширеніше порушення, що характеризується непереносимістю глютену, речовини, яка міститься в пшениці, жита і ячмені;
 • Непереносимість лактози;
 • Гастроентерит — інфекція, що вражає шлунок і кишечник;
 • Мальабсорбція, стан, при якому кишечник не може нормально абсорбувати поживні речовини.
 • Діагностика

  Зазвичай при здутті кишечника діагностика не потрібна; часто люди навіть не звертаються з цією проблемою до лікаря. Проте при появі додаткових симптомів, таких як тривалий біль у животі, або присутність крові в калі, рекомендується пройти медичне обстеження.

  В першу чергу, як правило, роблять аналіз крові. З його допомогою можна виявити наявність інфекції, а також встановити, чи пов’язано порушення з харчовою непереносимістю, або іншими порушеннями.

  При дуже тяжких симптомах лікар може призначити вас ендоскопію.

  Лікування

 • Дієта
 • Перш за все, слід виключити зі свого раціону продукти, що містять трудноусваіваемие вуглеводи. Їх можна замінити таким продуктами, як картопля, рис, банани, виноград, цитрусові, йогурт. Крім того, включіть в раціон насичені жири і пісні білки.

  Необхідно відзначити, що всі люди по-різному реагують на різні продукти харчування. У когось перераховані продукти можуть посилити симптоми здуття кишечника, тому необхідно стежити за реакцією свого організму на будь-які зміни в дієті.

  М’ятний чай, як правил, сприяє полегшенню симптомів здуття кишечника. Вживання їжі п’ять-шість разів на день невеликими порціями також допоможе полегшити ваше стану.

  Крім того, потрібно стежити за тим, щоб під час прийомів їжі, і також за розмовами ви якомога менше ковтали повітря.

 • Фізичні навантаження
 • Регулярні фізичні навантаження сприяють полегшенню симптомів здуття кишечника. Намагайтеся тренуватися не рідше трьох разів на тиждень і щодня хоча б по півгодини ходити пішки.

 • Ліки
 • Існує кілька безрецептурних засобів, які допоможуть упоратися зі здуттям кишечника.

  Альфа-галактозидаза — це харчова добавка, яка покращує засвоєння вуглеводів і послаблює симптоми, пов’язані з підвищеним газоутворенням.

  Активоване вугілля теж ефективний при здутті кишечника. Однак він не підходить тим, хто в даний час бере небудь лікарські препарати. Активоване вугілля може абсорбувати їх і знизити їх ефективність.

  Пробіотики — популярний засіб для лікування здуття кишечника. Вони сприяють розмноженню корисних бактерій в кишечнику, таким чином усуваючи неприємні симптоми.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.