Здоровий спосіб життя: кілька звичок

загрузка...

Зараз часто і з ентузіазмом говорять про здоровий способі життя, але що це таке насправді? В цілому, це більше, ніж певний режим харчування і регулярні заняття спортом. Здоровим можна назвати спосіб життя, який дозволяє вам по-справжньому насолоджуватися життям і робити її якомога більш насиченою. Це спосіб життя, завдяки якому ви відчуваєте комфорт у фізичному, психологічному та соціальному сенсах. Нарешті, це такий спосіб життя, який дозволяє вам залишатися активною людиною як можна довше — в ідеалі, до самого кінця життя.

Основні аспекти здорового способу життя:

Спорт

Він не випадково йде під першим номером. Фізична активність вкрай важлива для здоров’я — більше того, без цього пункту всі інші складові здорового способу життя не мають сенсу. Людське тіло створене для руху, і при недостатньому русі воно стає хворим, з усіма неприємними наслідками. Спорт стимулює обмінні процеси, кровообіг, роботу серця і легенів, а також мозку. Треноване тіло краще і швидше відновлюється після травм і довше зберігає рухливість. При фізичній активності мозок виробляє ендорфіни — гормони радості, які піднімають настрій, допомагають нам ефективніше працювати, покращують пам’ять і стимулюють творчу діяльність.

Займайтеся тим, що вам більше до душі: катайтеся на велосипеді або роликових ковзанах, бігайте, ходіть швидким кроком, плавайте, танцюйте. Йога та пілатес теж дуже корисні, однак їх потрібно поєднувати з іншими видами тренувань, щоб всі групи м’язів отримували достатню навантаження.

Здорове харчування

Вам, напевно, доводилося чути вислови на кшталт «скажи мені, що ти їси, і я тобі скажу, хто ти». Це абсолютна правда: те, що ви кладете собі в рот, жуєте і ковтаєте, надає прямий вплив на те, як ви відчуваєте себе фізично і психологічно, на ясність вашого мислення, на стан шкіри і волосся … на все. Здорове харчування не означає вживання в їжу дорогих і позбавлених смаку продуктів. Почитавши книжки та сайти, присвячені правильному харчуванню, ви виявите, що існує безліч рецептів корисних та смачних страв. Більш того, здорове харчування надає велику територію для кулінарних експериментів. Основні правила: у раціоні повинно бути якомога менше солі і шкідливих жирів, і якомога більше свіжих овочів і фруктів, риби, цільнозернових, горіхів, пісних білків. Щоб отримувати всі необхідні поживні речовини, приймайте вітамінні добавки. Це не обов’язково робити постійно. В кінці літа і восени, коли доступні свіжі місцеві овочі і фрукти, можна отримувати все необхідне з них. А взимку і навесні настійно рекомендується приймати мультивітаміни.

Зменшити вплив стресу

Стрес пов’язаний з будь-якими змінами в житті, як негативними, так і позитивними. А оскільки життя — це по суті безперервні зміни … Як же тоді обійтися без стресу? Тут криється помилка, через яку так багато людей страждає через постійного впливу стресу і його наслідків — вони думають, що від стресу потрібно позбутися, і намагаються позбавлятися від його зовнішніх причин. Однак третє правило здорового життя не випадково говорить про необхідність зменшення впливу стресу на людину, а не про усунення того, що його викликало. Крім різних індивідуальних обставин, багато людей відчувають хронічне незадоволення з приводу начальства, уряду, погоди, пробок, транспорту, екології, брак грошей, поведінки оточуючих. У випадку з такими стресовими факторами є два основних шляхи: або поміняти відношення до них, або змінити своє життя так, щоб вони на вас не впливали. (Приклад: якщо не подобається уряд, можна виїхати в іншу державу або змиритися з існуючим ладом, наприклад, за допомогою думки, що хорошого уряду не буває; хтось може вибрати третій варіант — «змістити уряд», але це справа клопітка, та і хто сказав, що нове буде краще?) Основна думка: не потрібно постійно переживати через те, що ви не можете змінити. Такий стрес краде у вас реальне життя в сьогоденні. А стресові ситуації, пов’язані з переїздами, весіллями, розлученнями і так далі є можливістю отримати новий досвід і стати сильніше. До того ж, без таких стресів життя не можна назвати повноцінною, а значить, і здоровою.

Ще кілька правил здорового життя:

 • Смійтеся якомога більше і від душі
 • Посміхайтеся незнайомим людям
 • Навчіться говорити «ні»
 • Віддавайте просто так, не розраховуючи отримати щось натомість
 • Шукайте баланс між контролем над своїм життям і умінням діяти спонтанно
 • Спілкуйтеся з людьми, які вас надихають
 • Як можна частіше говорите «будь ласка» і «спасибі»
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.