Здоровий фастфуд — як подолати спокусу

загрузка...

Фастфуд (від англійського fast food — «швидке харчування») — це страви швидкого приготування і заклади, їх пропонують. Коли ми говоримо про фастфуді, ми в першу чергу маємо на увазі чізбургери, гамбургери і піцу. Але ці страви стали фастфудом тільки в 1948 році, коли Річард і Моріс Макдональд відкрили перший у світі ресторан швидкого харчування в Сан-Бернардіно, Каліфорнія. Через три роки, в 1951, термін «фастфуд» з’явився в словнику Marriam Webster.

Хоча під фастфудом розуміють будь-яку їжу, яку можна швидко приготувати, цей термін, як правило, відноситься до страв, які продаються в спеціалізованих закладах або магазинах і подаються клієнтові в упакованому вигляді, готові до виносу.

Калорійність фастфуду

Очевидно, що калорійний фастфуд сприяє ожирінню. Але справа в тому, що якщо кожен день ви будете вживати 5000 калорій брокколі, ви теж наберете вагу. Різниця в тому, 5000 калорій брокколі важко вмістити в один прийом їжі. У добу дорослій чоловіка необхідно близько 2800 калорій і максимум 93 грами жиру — для задоволення цієї потреби достатньо з’їсти гамбургер, картопля фрі і запити їх колою. Крім того, енергетична цінність (тобто калорійність) фастфуд в основному забезпечується жирами і цукром (в першу чергу це стосується гамбургерів).

Швидке збільшення у вазі і подальша зміна виробітку лептину (гормону, контролюючого апетит) в організмі — лише одна з численних шкідливих наслідків захоплення фастфудом. Як тільки організм пристосується до нового, зміненого рівню лептину, повернутися до колишньої ваги буде дуже важко. Тому однією з причин епідемії ожиріння і збільшення частоти захворювань булімією (порушення харчової поведінки, що характеризується неконтрольованим поглинанням їжі) є повсюдне поширення фастфуду, переобтяженого жирами, цукром і консервантами.

Кров’яний тиск, цукор, холестерин і транс-жири

Серед страв фастфуду дуже багато смажених продуктів (картопля-фрі, пиріжки, курячі котлетки), які надзвичайно багаті канцерогенами і холестерином, містять багато солі і транс-жирів. Транс-жири не псуються і перешкоджають псуванню приготованих на їх основі продуктів. Транс-жири — це, перш за все, маргарин, ненатуральний продукт, у великих кількостях містить штучні ізомери жирних кислот, перенасичені воднем. Організм уміє переробляти прості жирні кислоти, але не їх ізомери. Неперероблені ізомери жирних кислот залишаються в організмі і порушують нормальні процеси життєдіяльності. Всі ці шкідливі речовини в складі фастфуду підвищують кров’яний тиск, дестабілізують рівень холестерину в крові і порушують жировий обмін.

Високий вміст цукру в колі, пирогах, кексах і булках небезпечно не тільки через підвищеної кількості калорій, що призводять до ожиріння, але й тим, що вживання такої їжі провокує розвитку діабету II типу.

Простіше кажучи, у фастфуді немає нічого корисного, і оскільки наш організм розрахований на переробку простих натуральних продуктів (фруктів, овочів і м’яса), перероблена їжа, що містить у великій кількості шкідливі хімічні речовини, викликає збій спочатку травної, а потім і інших систем організму. Серед найбільш поширених проблем шлунково-кишкового тракту, що викликаються регулярним споживанням фастфуда, — панкреатит, гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

Фастфуд викликає залежність?

Недолік поживних речовин в раціоні — одне з найнебезпечніших наслідків регулярного споживання фастфуду. Наш організм, кістки та м’язи, потребують білків, вуглеводах і жирах. Їм потрібні вітаміни, мінерали, клітковина і ферменти, а також вода, масло і амінокислоти.

Живильні речовини життєво необхідні для роботи головного мозку, збереження контролю над собою, розумової концентрації та інших розумових процесів. Ряд досліджень показав, що фастфуд, як наркотики, викликає перевантаження мозкових центрів, відповідальних за насолоду. Як наслідок, вони втрачають чутливість, і щоб знову викликати їх збудження, доводиться збільшувати дозу наркотику, тобто порцію їжі. Людина втрачає контроль над собою, що є ознакою залежності.

Гамбургери, хот-доги, картоплю-фрі, курячі та рибні палички, піца і пончики — улюблена їжа мільйонів, і деяким вдається розірвати це замкнене коло. Пам’ятайте, що регулярне вживання фастфуду істотно підвищує ризик розвитку хронічних захворювань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.