Здорові ноги — легка хода

загрузка...

Біль в ногах, варикозне розширення й здуття вен сильно ускладнюють життя кожного, у кого вони з’являються. Зберегти здоров’я своїх ніг не всім вдається, але це можливо, якщо слідувати нескладним радам.

Рухайтеся

Проста ходьба, піші прогулянки, плавання значно покращують кровообіг у ногах, оздоровлюючи вени. Необхідно давати ногам помірну навантаження і уникати занадто довгого стояння, яке викликає застій крові.

Серце штовхає збагачену киснем кров до органів — це артеріальна кров, а до нього потім повертається венозна, позбавлена кисню. Це нормальний ритм, який особливо активний при русі. Коли руху немає, процес порушується, і венозної крові стає важко підніматися назад до серця — виникає застій, хворобливі відчуття, а потім і інші проблеми.

Найкращими видами спорту для здоров’я ніг є плавання або проста ходьба. Шкоду, особливо при вже наявних проблемах, можуть принести біг, теніс, колективні види спорту.

Не набирайте вагу

Зайва вага завжди негативно відбивається на стані ніг. Відсутність фізичної активності веде до проблем з венами, а якщо є зайві кілограми, вони тільки посилюються. За статистикою чотири з п’яти чоловік, які страждають варикозним розширенням вен, мають надлишкову вагу.

Коли жирова маса починає збільшуватися в обсягах, перевершуючи м’язову, вени втрачають еластичність. Треба пам’ятати, що ноги приймають на себе дві третини нашого ваги, тому, чим він більше, тим більше навантаження на них припадає.

Вік і спадковий фактор також можуть впливати на схильність до варикозу, тому вже в молодому віці необхідно звернути увагу на те, чи є варикоз у когось в родині і вжити заходів обережності.

Якщо з’явилися такі тривожні ознаки, то не варто чекати, поки вени здадуться сіточкою на поверхні — від неї позбутися непросто. З іншого боку, не треба панікувати, якщо біль, тяжкість, поколювання, з’явилися після певного навантаження, тому що це нормальна реакція. Якщо ж занепокоєння виправдане, не треба чекати, а краще відправитися до фахівця.

Профілактика в домашніх умовах

 • Спробуйте при можливості в положенні лежачи тримати ноги піднятими вище рівня голови. Схрещувати їх не рекомендується.
 • Намагайтеся якомога менше займати нерухому позицію, занадто довго сидіти.
 • Уникайте перегріву — це стосується і сонячних ванн, і водних процедур (гарячих ванн, саун). Тепло сприяє розширенню вен, а потрібно робити якраз навпаки — намагатися звузити їх, обробляючи прохолодною водою під час прийняття душу.
 • Підбирайте взуття за розміром, яка не стискає ногу, уникайте дуже довгого ходіння на високих підборах.
 • Більшість лікарів рекомендують своїм пацієнтам, що страждають варикозним розширенням вен, носити компресійні колготки і панчохи. Вони знімають хворобливі відчуття і є профілактичним засобом, оскільки благотворно діють на кровообіг. За зовнішнім виглядом такі деталі нічим не відрізняються від звичайних, до яких звикли всі жінки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.