Здорові нігті — не нехтуйте щоденним доглядом

загрузка...

Уважно придивіться до своїх нігтів, і ви помітите тонкі відмінності текстури або кольору — в одному місці вони більш бліді, в іншому — рожеві, десь вони абсолютно гладкі, а подекуди на їх поверхні з’явилися нерівності. Ці недоліки можуть здатися незначними, але вони важливіші, ніж ви думаєте. Натреновані очей по одному лише зовнішньому вигляду нігтів може розповісти багато чого про стан здоров’я людини.

Здоров’я нігтів

Щоб нігті залишалися здоровими і красивими, слідуйте цим простим радам:

 • Слідкуйте за тим, щоб ноги завжди були чистими і сухими (забруднення, як і тривалий вплив вологи, можуть привести до розмноження бактерій).
 • Не гризіть нігті; зверніться до лікаря, якщо ви не можете впоратися з цією проблемою самостійно.
 • Кожен день наносите на нігті і кутикули зволожуючі засоби. Креми з сечовини, фосфоліпідами або молочною кислотою не тільки зволожують, а й зміцнюють нігті, роблячи їх менш ламкими.
 • Підпилюйте нігті від краю до центру, а не від краю до краю.
 • Не видаляйте кутикули і не чистите занадто глибоко під нігтями — це може призвести до інфекції.
 • Не видаляйте врослі нігті на ногах самостійно. При необхідності зверніться до дерматолога.
 • Не використовуйте засоби для зняття лаку, що містять ацетон або формальдегід.
 • Якщо у вас штучні нігті, регулярно перевіряйте, чи не з’явився на ваших справжніх нігтях зелений відтінок (це ознака бактеріальної інфекції).
 • Харчуйтеся збалансовано, і приймайте вітаміни, що містять біотин. Вживайте якомога більше їжі, багатої кальцієм — цей мінерал необхідний для здоров’я нігтів.
 • Про що можуть розповісти ваші нігті

  Дуже блідий колір нігтів з великою ймовірність вказує на хвороби печінки, наприклад, на гепатит; крім того, це може бути ознакою анемії. Якщо нігті жовтуваті, ущільнені, і незвично повільно ростуть, це може бути ознакою хвороби легенів, наприклад, емфіземи. Жовтуваті нігті із синюватим відтінків у підстави можуть бути одним із симптомів діабету. Темно-рожеве, або навіть червоне нігтьове ложе буває індикатором хвороб серця.

  Нерівна поверхня нігтя буває ознакою псоріазу або запального артриту. Червоні лінії біля основи нігтя можуть казати на вовчак або захворювання сполучної тканини; темні лінії під нігтем — на меланому.

  Оскільки в нормі нігті змінюються дуже рідко, ймовірність того, що істотні зміни є ознакою хвороби, дуже велика. У більшості випадків, однак, зовнішній вигляд нігтів не є єдиним симптомом захворювання, тому слід прислухатися до свого організму, перш ніж телефонувати до лікаря. Так, не варто відразу звертатися до кардіолога, якщо ваші нігті стали червоними. Це могло статися, наприклад, через часте використання лаку для нігтів. Якщо ж почервоніння нігтьового ложа супроводжується іншими тривожними симптомами, рекомендується якомога швидше пройти обстеження.

  Якщо раніше здорові нігті раптом змінили колір і текстуру, а які-небудь інші симптоми відсутні, зверніться до дерматолога. Причиною цих змін може бути грибкова інфекція, яка важко піддається лікуванню і нерідко вимагає тривалого застосування рецептурних протигрибкових препаратів.

  При запаленні і болю в області нігтьового ложа звертайтеся до лікаря негайно — це може вказувати на більш серйозні захворювання.

  Пам’ятайте про те, що здорові нігті є відображенням здорового організму в цілому. Якщо в організмі щось не в порядку, навіть самі краще косметичні засоби не змусять нігті виглядати здоровими.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.