Здорове харчування — не обмежуйте себе в їжі

загрузка...

Здорове харчування, всупереч поширеним уявленням, не пов’язане зі суворими обмеженнями. Навпаки, одним з його найважливіших принципів є різноманітність — тільки так можна отримати всі необхідні поживні речовини. Також дуже важливо, щоб кількість споживаних калорій було менше і дорівнювала кількості спалюваних калорій.

Правила здорового харчування прості і дозволять кожному скласти для себе збалансований раціон.

Вживайте в їжу якомога більше клітковини

Її особливо багато у фруктах, овочах і цільнозернових продуктах. Ці продукти харчування, крім того, відносяться до корисних складних вуглеводів — вони надовго зберігають відчуття ситості, поступово перетравлюються, не викликаючи різких коливань рівня цукру в крові і відносно низькокалорійні. Ці продукти багаті вітамінами, мінералами і фітохімікати — активні рослинні елементи, дуже корисні для здоров’я людини.

Щодня включайте в свій раціон зелені, жовті та оранжеві фрукти та овочі — наприклад, брокколі, моркву, диню і цитрусові. У них містяться антиоксиданти та інші важливі поживні речовини, які можуть запобігти розвитку раку і деяких інших захворювань.

Обмежте вживання продуктів, в які додають цукор

Він є в кондитерських виробах, цукерках, шоколадних батончиках і різних прохолодних напоях, включаючи соки, які продаються в магазинах.

Обмежте споживання тваринних жирів

У жирному і особливо в смаженому м’ясі багато насичених жирів, які підвищують рівень холестерину і в цілому чинять негативний вплив на здоров’я. Вибирайте пісне м’ясо, нежирні молочні продукти; готуйте курку та іншу птицю без шкіри.

Обмежте споживання транс-жирів, якими багаті рослинні олії, напівфабрикати і фастфуд. Крім того, вони дуже калорійні, транс-жири мають канцерогенні властивості.

Їжте більше риби і горіхів

У них містяться необхідні для нормальної роботи організму ненасичені жири. Омега-3 — дуже важлива для людини жирна кислота в досить великій кількості міститься тільки в жирній морській рибі.

Їжте маленькими порціями

Чим більше ми кладемо на тарілку, тим більше з’їдаємо, тим більше, що нас з дитинства привчали виходити з-за столу тільки коли тарілка стане порожньою. Оскільки шлунок еластичний, чим більше ми їмо, тим більше він розтягується і тим більше доводиться їсти в наступний раз, щоб насититися. Вірно і зворотне — якщо їсти невеликими порціями 3-4 або навіть 5 разів на день, ви зможете порівняно невеликою кількістю їжі.

Вживайте менше 300 мг холестерину в день. Особливо багато холестерину в жирному м’ясі, птиці та яєчних жовтках.

Різноманітне харчування допоможе вам не тільки отримувати всі необхідні вітаміни з їжі, але і перебороти бажання з’їсти щось солодке і калорійне. Їжте різний м’ясо, рибу, морепродукти, пробуйте незнайомі вам овочі, фрукти і ягоди.

Вживайте в їжу достатню кількість кальцію

Цей елемент дуже важливий для здоров’я кісток і зубів. Особливо важливо, щоб організм не відчував нестачі кальцію до 30 років. Приблизно до 30 років кісткова маса у людини досягає піку і від того, яким буде її максимальне значення, залежить те, наскільки здорові будуть кістки людини, коли він стане старше. Багатими джерелами кальцію є молочні продукти. Якщо ви з якоїсь причини не може отримати достатньо кальцію з їжі (наприклад, якщо у вас непереносимість лактози), приймайте вітамінні добавки.

Випивайте не менше 1.5 л води в день

Цей забезпечує нормальну роботу всіх систем організму, покращує колір шкіри і добре впливає на розумову активність. Однак зловживання водою може виробляти зворотний ефект. Здоровій людині, яка перебуває у звичному для нього кліматі і не зайнятий важкою фізичною працею, не слід випивати більше двох літрів води в день.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.