Зціджування грудного молока — коли воно дійсно потрібно?

Немає кращого способу заспокоїти плаче дитини, ніж діти йому груди. Зміна чарівна: дитина миттєво заспокоюється і починає діловито смоктати груди, іноді нетривало, але йому цього достатньо для того, щоб відчути атмосферу комфорту і захищеності. Тому грудне вигодовування так необхідно для малюка.

Як правильно годувати дитину грудьми

Сьогодні основні правила годування дитини грудьми повністю переглянуті на користь природного, відрегульованого тисячоліттями ритму годування «на вимогу». Перевагою такого годування є те, що це сприяє нормалізації функціонування центральної нервової системи (ЦНС) дитини, а значить і всіх органів і тканин, так як всі вони розвиваються «під керівництвом» ЦНС. Саме грудне вигодовування заспокоює дитину, дає йому відчуття комфорту і захищеності, тому на перших місяцях життя так важливо частіше прикладати його до грудей.

Другий не менш важливою причиною годування «на вимогу» є регуляція при такому вигодовуванні освіти грудного молока. Кількість його виділяється за принципом, скільки буде потрібно для дитини. Якщо протягом доби дитина висмоктав все молоко, то на наступну добу кількість його буде таким же, якщо менше, то зменшиться.

У перші два місяці маленька дитина може прикладатися до грудей до 12 і більше разів. З часом він висмоктує все більше молока в кожне годування і перерви між годуваннями також стають більше. До 4-6 місяців (часу введення першого прикорму) дитина вже витримує перерва між годуваннями в 3-3,5 години.

Чи потрібно постійно зціджувати груди

При правильному вигодовуванні зціджування молока потрібно тільки в особливих випадках. Природа влаштувала організм жінки так, що кількість виділяється грудного молока залежить від потреб дитини і регулюється його апетитом: чим більше висмокче, тим більше прибуде.

Але в деяких випадках процедура зціджування все ж необхідна:

 • якщо мати і дитина перебувають окремо один від одного в зв’язку зі станом здоров’я; в цьому випадку тільки регулярне ретельне зціджування грудного молока до 8-10 разів на добу по 10-15 хвилин допоможе жінці зберегти лактацію;
 • якщо матері потрібно піти кудись на кілька годин;
 • якщо після пологів у жінки дуже швидко почало прибувати молоко і утворився застій молока (лактостаз) — в такому випадку зціджування проводять не повністю, а до поліпшення стану жінки, інакше молоко буде постійно прибувати і лактостаз посилиться;
 • якщо дитина за станом здоров’я в перші дні висмоктує мало молока і кількість його починає зменшуватися — зціджування поводится 5-6 разів на добу.
 • Як правильно зціджувати грудне молоко

  Зціджувати грудне молоко можна ручним способом або за допомогою молокоотсоса. Перед зціджування потрібно ретельно вимити руки з милом, приготувати стерильний посуд (якщо молоко стане в нагоді для дитини) і помити груди проточною водою без мила, сполоснувши потім кип’яченою. Перед зціджування не можна змащувати соски кремом або мазями.

  В даний час зціджування грудного молока часто проводиться за допомогою тонометри. Для цього випускаються самі різні моделі тонометри — від найпростіших ручних (наприклад, з гумовою грушею) до складних електричних (як на батарейках, так і працюють від мережі). Зціджування проводиться строго відповідно з доданими до них інструкціями.

  Ручне зціджування проводиться наступним способом: потрібно зайняти зручне положення, розслабитися і заспокоїтися; тільки після цього великим і вказівним пальцями захоплюють сосок в декількох сантиметрах від його кінчика, потім м’яко натискають і ковзають пальцями у напрямку до соска; коли в цьому місці молоко закінчилося, пальці зрушують і проводять процедуру заново, і так кілька разів, до тих пір, поки всі резервуари з молоком навколо соска не будуть спустошені; загальна тривалість однієї процедури повного ручного зціджування — 10-15 хвилин, фактично ж процедура може тривати менше, всі залежить від того, з якою метою поводится зціджування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.