Збільшення скул — чи варто йти на крайні заходи?

Збільшення скул — один з різновидів косметичної хірургії, пластична операція, що дозволяє змінити, підкоригувати форму скул і збільшити їх. Така процедура може бути показана як при звичайному невдоволенні пацієнта своєю зовнішністю, так і при яких вроджених або викликаних травмами деформаціях скул. Суть процедури досить проста: збільшення скул припускає незначне приподнимание щік і корекцію контуру нижньої третини обличчя. Досягнення необхідного результату здійснюється або за рахунок спеціальних гелів-філлерів, або за рахунок розміщення імплантатів.

Збільшення скул за рахунок ін’єкцій гелів-філлерів

Так звані гелі-філлери — це біогель для ін’єкцій, універсальні препарати, що застосовуються в різних областях контурної пластики окремих ділянок обличчя. Крім збільшення губ і корекції носогубної області такі гелі можуть застосовуватися і для збільшення скул. Існує безліч препаратів-філлерів для ін’єкцій, об’єднує які тільки одне — всі вони засновані на гіалуронової кислоти, натуральної субстанції, при ін’єкції не викликає реакції відторгнення організмом. На сьогоднішній день найпопулярнішими засобами для ін’єкційного збільшення скул вважаються препарати ювідерм, рестилайн і перлан. У збільшення скул за допомогою ін’єкцій біогелів є як ряд істотних переваг, так і кілька мінусів. Основний недолік таких процедур полягає в тому, що збільшення обсягу скул, що досягається за рахунок заповнення гелем-філлерів пустот в тканинах, завжди тимчасове — з плином часу гіалуронова кислота розсмоктується і виводиться з організму, а дія біогелю, таким чином, припиняється і колишній обсяг скул повертається. Основною перевагою збільшення скул за допомогою ін’єкцій біогелів є безпека процедури — оскільки в основі формул таких препаратів лежить натуральна гіалуронова кислота, ризик алергічної реакції і потенційних ускладнень зводиться до нуля.

Збільшення скул за допомогою імплантатів

Ще один метод збільшення скул — розміщення спеціальних лицьових імплантатів, які виготовляються з різних матеріалів з наповнювачем типу силікону або фізіологічного розчину. Схожі імплантати використовуються і при інших пластичних операціях — наприклад, при збільшенні грудей або глютеопластіке (корекції форми і розміру сідниць). Форма імплантатів для збільшення скул може бути різною. Процедура розміщення імплантатів, на відміну від ін’єкційного збільшення скул, вимагає знеболення — операція проводиться або під місцевим, або під загальним наркозом. Тривалість операції може становити від одного до двох годин в залежності від індивідуальної будови обличчя.

Такий метод збільшення скул набагато складніше, ніж збільшення скул за рахунок ін’єкцій філлерів і передбачає попереднє виконання невеликого розміру розрізів на внутрішній поверхні щік або всередині ротової порожнини, в складці між передніми зубами і верхньою губою. Через виконаний розріз вставляються імплантати з подальшим розміщенням.

Протипоказання і потенційні ризики

Якщо збільшення скул за допомогою ін’єкцій спеціальних біогелів вважається процедурою максимально безпечною і в переважній більшості випадків не супроводжується якими побічними ефектами або ускладненнями, то розміщення імплантатів пов’язане з рядом досить істотних ризиків. Безпосередньо після операції по збільшенню скул за рахунок установки лицьових імплантатів можуть спостерігатися деяка припухлість, набряклість тканин, в деяких випадках — больові відчуття. Як правило, всі ці побічні ефекти операції проходять самостійно протягом першого тижня після процедури по збільшенню скул, і до звичного розпорядку дня можна повертатися вже через кілька днів.

Розміщення лицьових імплантатів для збільшення скул може бути протипоказано у таких випадках:

 • При цукровому діабеті
 • При різного роду онкологічних захворюваннях
 • При порушеннях кровообігу і згортання крові
 • При хронічних захворюваннях внутрішніх органів (особливо на стадії загострення)
 • При вагітності і в період грудного вигодовування
 • Виконувати операцію по збільшенню скул за рахунок розміщення лицьових імплантатів можна в будь-якому віці.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.