Збільшення маси тіла під час вагітності — здорова надбавка або надлишок

Кількість набраного за час вагітності ваги залежить від безлічі різних факторів — харчування, фізичної активності, ваги до вагітності. Фахівці вважають, що жінки з нормальною вагою до вагітності (з індексом маси тіла до двадцяти п’яти) за весь період вагітності може набрати одинадцять-п’ятнадцять кілограмів.

Якщо до вагітності вага жінки був нижче норми (індекс маси тіла нижче вісімнадцяти з половиною), то за час вагітності оптимальна надбавка у вазі складає дванадцять-двадцять кілограмів у залежності від росту, статури і стану здоров’я жінки. Якщо до вагітності вагу, навпаки, перевищував норму (індекс маси тіла двадцять п’ять — двадцять дев’ять), то в період вагітності жінці потрібно стежити за вагою трохи більше — оптимальною в цьому випадку вважається надбавка у вазі на сім-одинадцять кілограмів.

«Здорова» надбавка у вазі під час вагітності абсолютно природна і навіть необхідна для нормального здоров’я матері і дитини. Тим не менш, не варто думати, що потрібно без обмежень вживати шкідливу висококалорійну жирну їжу, щоб наблизитися до «нормальним» показниками — індивідуальні відхилення від норми цілком природні. Дуже важливо збалансоване, правильне харчування, а обмежувати себе в калоріях не варто. Більш того, згідно з рекомендаціями гінекологів і педіатрів, під час вагітності жінка з нормальною вагою, що приділяє фізичним вправам менше тридцяти хвилин на тиждень, повинна в першому триместрі вживати щодня тисячі вісімсот калорій, у другому триместрі — дві тисячі двісті калорій, в третьому триместрі — дві тисячі чотириста калорій. Джерелами калорій повинні виступати цільнозернові і молочні продукти, білки, фрукти, овочі, корисні жири і масла.

Від чого залежить надбавка у вазі

 • Три з половиною кілограми в середньому важить дитина до кінця вагітності
 • Приблизно сімсот грамів — вага плаценти
 • Півтора-два кілограми маси тіла пояснюється збільшенням об’єму рідини
 • Дев’ятсот грамів — кілограм — вага матки
 • Ще кілограм — сукупна вага молочних залоз
 • Півтора-два кілограми — збільшення сумарного об’єму крові
 • Три кілограми — запаси жирів, протеїнів та інших поживних речовин, необхідних для нормального розвитку дитини протягом вагітності
 • Один кілограм — навколоплідні води (амніотична рідина)
 • Таким чином, дванадцять-тринадцять кілограмів, набраних за час вагітності — цілком природна і навіть необхідна надбавка у вазі.

  Швидкість збільшення маси тіла в першу чергу залежить від терміну вагітності. Протягом першого триместру жінки з нормальним передпологовій вагою набирають в середньому один-два кілограми. У другому і третьому триместрі кожен тиждень збільшує масу тіла на п’ятсот грамів — кілограм.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.